Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-04-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-04-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Marianne Norström - Inger Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Bert Hellström - Nils Wänglund
13NT N-2 -100 8 40% 8 40.0%KD42D52D64EK2 EKn39KKn9752983
23 V= -140 11 55% 19 47.5%7KD1074D1082743 D1052E93E5E1085
Rond 2, som ÖV mot par 15, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
33NT N+2 -460 13 65% 32 53.3%K65DKn108765732 8743K865294D9
42NT N+2 -180 7 35% 39 48.8%KD3E986E741098 10877542DKn1065Kn
Rond 3, som NS mot par 14, Inger Byström - Bo Byléhn
52 V+1 -140 5 25% 44 44.0%652K854EK10853 KDKn7Kn65K92Kn62
64 Ö+1 -650 8 40% 52 43.3%10738KKn108D10843 EK9821075965Kn9
Rond 4, som NS mot par 13, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
73NT N= 600 16 80% 68 48.6%E72EKn853E72D4 Kn94K102863EK53
81 V+2 -140 8 40% 76 47.5%ED3832E9410762 Kn762DKn10KKn7659
Rond 5, som NS mot par 12, Renate Rhodin - Jan Berggren
96 Ö+1 -1460 9 45% 85 47.2%849764Kn1098743 Kn76532109753KD
105D N-1 -200 2 10% 87 43.5%KD109654DKn9625 KD6372K105D1093
Rond 6, som NS mot par 11, Ylva Papp - Agneta Danielsson
113NT Ö+1 -430 6 30% 93 42.3%Kn10962E8Kn10842D 7Kn109553K97542
123NT N-3 -300 0 0% 93 38.8%3EKKn10K108ED753 DKn8627D9643K6
Rond 7, som NS mot par 22, Marie-Louise Lestander - Barbro Andersson
135 N-2 -200 0 0% 93 35.8%EK1093KD643Kn92 Kn861085EKD10863
142NT Ö-2 100 19 95% 112 40.0%D858752943E74 K97642K64DKn8Kn
Rond 8, som NS mot par 21, Lennart Wiklund - Sune Häggbom
153NT N-3 -300 2 10% 114 38.0%74E9EKKn732K65 DKn983DKn86439D
164 Ö-2 200 19 95% 133 41.6%8764104Kn10632DKn Kn92EKn65D109754
Rond 9, som ÖV mot par 20, Hans Selling - Tom Emanuelz
173 V+1 130 2 10% 135 39.7%EKn64E542873E10 D7DEKD9642932
183 Ö+2 150 8 40% 143 39.7%D410ED84E87432 K9D985296KKn106
Rond 10, som ÖV mot par 19, Gunnel Modig - Ulla Blanck
192 S-3 150 12 60% 155 40.8%EK93Kn753EK984 D64KDKn10654325
202NT Ö-3 -300 6 30% 161 40.2%EKn76EKn5EKn42ED 1041096325Kn9763
Rond 11, som ÖV mot par 18, Anneli Sagersten - Björn Backlund
213 S-1 100 20 100% 181 43.1%DKn8KD8DKn3KDKn5 42Kn96329721098
223 Ö+1 170 17 85% 198 45.0%EKD10275K104Kn109 Kn5KnEDKn8757432
Rond 12, som NS mot par 17, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
233 V= -110 4 20% 202 43.9%E92103D8KKn10652 D106EKn6410643D4
243 Ö= -110 4 20% 206 42.9%KKn4K753D102D107 E875Kn1094EKn854