Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-04-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-04-11

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Britt Bergman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Jan Berggren - Olan Hedström
12 Ö= -110 13 59% 13 59.0%76Kn9Kn953E9752 D853K5432E64D
24 S-1 -100 4 18% 17 38.5%KnK732K98E9652 EK98743D98D42
Rond 2, som ÖV mot par 18, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
33NT S+1 -430 14 64% 31 47.0%D873810983DKn32 1062Kn109652Kn474
42NT Ö+1 150 16 73% 47 53.5%EK105KKn85874K9 DKn932106D109265
Rond 3, som ÖV mot par 17, Anneli Sagersten - Björn Backlund
51NT Ö-1 -50 2 9% 49 44.6%E832K4EKDKn962 9754DKn107542103
63 N-1 50 17 77% 66 50.0%E1052E102KKn6Kn43 7643KD5398485
Rond 4, som NS mot par 16, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
74 S= 620 11 50% 77 50.0%KD763D5K1095106 E954EKn2EDKn952
84 N= 130 12 55% 89 50.6%Kn973KKn1082ED94 D10KKn104D753K86
Rond 5, som NS mot par 15, Lennart Wiklund - Henry Häljeryd
94 Ö-1 100 11 50% 100 50.6%86K97K5K109543 E10543ED10873Kn6
102 Ö-1 100 13 59% 113 51.4%E97484ED62542 1032K962EKn10873
Rond 6, som NS mot par 14, Ola Bergqvist - Åke Lindström
113 N+1 130 20 91% 133 55.0%Kn28642D1075454 EK65KnKn832EKD3
124 V+1 -450 9 41% 142 53.8%3Kn765Kn8752973 E62D8E10943K54
Rond 7, som NS mot par 13, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
132 Ö+3 -200 12 55% 154 53.9%76EKD728431042 54863Kn72D9765
142 Ö+1 -140 0 0% 154 50.1%Kn87272E108KD103 4K1098K753Kn984
Rond 8, som ÖV mot par 24, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
153NT S-1 100 19 86% 173 52.5%ED4KKn1072109874 Kn1073DKn8742D63
163NT Ö+2 660 22 100% 195 55.4%EDKn8K2K432743 6376EDKn1098656
Rond 9, som NS mot par 23, Agneta Danielsson - Ylva Papp
172 Ö-1 50 18 82% 213 57.0%KDEKn85EKn75872 Kn9310976D96D65
182 N+1 140 16 73% 229 57.9%KnEKn974Kn876E105 ED10976862K494
Rond 10, som ÖV mot par 22, Eivor Örlefors - Siv Lindgren
192 S-1 50 12 55% 241 57.7%KKn1010875K631054 875K6942EKD93
204 V+1 650 15 68% 256 58.2%E54EKDKn4Kn5Kn43 KD10977K98D1097
Rond 11, som NS mot par 21, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
213 N+1 170 12 55% 268 58.1%EKn97K10E1072E76 D865432854843
221 N+3 130 17 77% 285 59.0%E10EK82E10987E5 Kn865354D65Kn72
Rond 12, som NS mot par 20, Inger Svensson - Inga-Lisa Svanstedt
235 Ö-1 100 22 100% 307 60.7%9KD107643KD1062 Kn865252942943
244 V-3 150 17 77% 324 61.4%KD497Kn643K832 EKn852EK1087564