Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-03-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-03-21

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bernt Strömberg - Fritiof Modig

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Margareta Sandberg - Per Sandberg
13 Ö-3 -150 8.0 36% 8 36.0%D8Kn83ED92K1076 E54E109610653Kn8
24 Ö-1 -50 3.0 14% 11 25.0%ED75EK1064Kn632 10Kn85D9752EK107
Rond 2, som NS mot par 19, Tom Emanuelz - Hans Selling
34 S+2 480 11.0 50% 22 33.3%EK765K952D542 DKn42EDKn1084Kn10E
42 V-1 100 14.3 65% 36.3 41.2%KKn864EDKn731076 D10965109K2D985
Rond 3, som NS mot par 17, Inger Byström - Bo Byléhn
76 S+1 1390 19.7 90% 56 51.0%D29875KD853105 4EKD2E74EKDKn8
82 Ö+1 -110 15.4 70% 71.4 54.2%DKn9852K92D8610 763ED104E97352
Rond 4, Frirond
9  - 12.0 54% 83.4 54.1%62107EKD6542K2 Kn8754K9864995
10  - 12.0 54% 95.4 54.1%Kn5E9KKn10965643 ED7D843874372
Rond 5, som ÖV mot par 15, Lilian Mårtensson - Margaretha Holmlund
114 N-2 100 11.0 50% 106.4 53.7%DKn542K4EK5Kn76 1076Kn105210862E8
123 S+2 -200 15.4 70% 121.8 55.3%K81087109853275 1062Kn43E4E10982
Rond 6, som ÖV mot par 14, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
133NT S-1 100 19.7 90% 141.5 58.5%7ED84Kn8743D76 106297510965K53
144 V-3 -150 15.4 70% 156.9 59.4%1095104Kn109761098 Kn7K96ED432DKn2
Rond 7, som NS mot par 26, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
152 S+1 140 15.4 70% 172.3 60.2%K87EK985DKn983 EKn109462972ED5
163 S-1 -50 2.3 10% 174.6 56.6%54KKn98632Kn942 EKn108632EKKn5410
Rond 8, som NS mot par 25, Jeanette Jensen - Ulla Berglund
174 S= 420 7.7 35% 182.3 55.2%Kn752E98D98432 EKD843K3EKD76
183 Ö+1 -130 8.8 40% 191.1 54.2%96EDKn66543Kn104 ED10875842D875
Rond 9, som NS mot par 24, Agneta Danielsson - Ylva Papp
193 S-3 -150 8.8 40% 199.9 53.4%Kn1097585410D743 K843E97Kn64E65
203NT Ö= -600 5.5 25% 205.4 51.8%EK109748K107532 54D98652E9428
Rond 10, som NS mot par 23, Anneli Sagersten - Björn Backlund
211NT S= 90 19.7 90% 225.1 53.8%108654D10797296 Kn2K853EKDKnKKn3
224 Ö+2 -680 11.0 50% 236.1 53.6%1083Kn10853DKn653 9Kn10964D64EK74
Rond 11, som ÖV mot par 22, Bengt Eldered - Ingalill Eriksson
234 V-1 -100 7.7 35% 243.8 52.8%EKK87432E105D6 D1098753Kn6Kn869
244 V+1 450 6.6 30% 250.4 51.7%D52E1053Kn9E1072 E3KKn642EKD10Kn3
Rond 12, som NS mot par 21, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
254 Ö-2 200 20.8 95% 271.2 53.6%Kn2D54KKn763Kn93 KD743K109E102K4
263NT V-1 100 16.5 75% 287.7 54.5%84D109864864E3 Kn96523KKn2Kn1092