Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-03-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-03-07

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Liz Callbo - Roger Edholm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
14 Ö-1 -50 1.0 5% 1 5.0%K9765K863E6K10 KnD10752Kn104EKn53
24 Ö+2 480 18.0 90% 19 47.5%EKKn3DKn96D74E7 D10765421096K109
Rond 2, som NS mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
35 S-1 -50 1.0 5% 20 33.3%EK983KKn67DKn83 D10642107EK63K9
42 V+1 -140 14.0 70% 34 42.5%D102E7Kn97531084 75D63K10842E63
Rond 3, Frirond
5  - 10.1 50% 44.1 44.0%Kn54K898654KD3 ED6DKn102Kn107Kn74
6  - 10.1 50% 54.2 45.0%EKn10964D638632 K3Kn1087652K857
Rond 4, som NS mot par 13, Torsten Stier - Rolf Nyberg
76 S+1 1460 9.0 45% 63.2 45.0%EED10853K2E963 K874K96E43KD7
83NT S+3 490 19.0 95% 82.2 51.2%K8754KDKn87E98 ED964Kn632ED42
Rond 5, som NS mot par 24, Anneli Sagersten - Lennart Wiklund
95 Ö-1 100 15.0 75% 97.2 53.9%E942EKD72Kn265 Kn8Kn964K1087697
104 S+1 650 18.0 90% 115.2 57.5%K974D1054EK836 EKn86E762K9842
Rond 6, som NS mot par 23, Margareta Sandberg - Per Sandberg
113NT V= -400 13.0 65% 128.2 58.2%Kn872DKn9652875 96387EKn3D10942
122 S+1 140 12.0 60% 140.2 58.3%EKn108510863Kn982 K6ED109872KKn43
Rond 7, som ÖV mot par 22, Inger Byström - Bo Byléhn
131NT N+1 -120 8.0 40% 148.2 56.9%EKD75Kn9549274 1096376K108ED85
144D Ö-2 -300 4.0 20% 152.2 54.3%KD9864K10Kn7643 Kn3D6D9542ED75
Rond 8, som ÖV mot par 21, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
151NT V+2 150 20.0 100% 172.2 57.3%87593D965E1076 K6E65EK1073D98
164 S-1 50 17.0 85% 189.2 59.1%10952D6E852KKn10 EK861097964986
Rond 9, som NS mot par 20, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
173 V+2 -200 4.0 20% 193.2 56.8%Kn73KDD43EKn973 64Kn8763272D85
183 Ö+3 -230 14.0 70% 207.2 57.5%872Kn10962KKn295 Kn10K43E98654Kn3
Rond 10, som NS mot par 19, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
194 Ö+1 -650 4.0 20% 211.2 55.5%983Kn10832Kn72D7 KKnD6543EKn9864
204D Ö-1 200 20.0 100% 231.2 57.8%E942E5Kn8762D7 63KDKn1084310Kn106
Rond 11, som NS mot par 18, Siv Lindgren - Eivor Örlefors
213 S-2 -200 1.0 5% 232.2 55.2%10734DKn10843243 D2KKn76532KKD9
225 S= 400 7.0 35% 239.2 54.3%K52D5EKD8K652 Kn9E109742ED973
Rond 12, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Lena Svensson
235 Ö= -600 3.0 15% 242.2 52.6%Kn2KD1086542985 K10963EKn9DKn4105
243NT V+2 -460 0.0 0% 242.2 50.4%1062KKn109764DKn5 E98DK98642Kn72