Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-03-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-03-07

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, Frirond
1  - 6.5 33% 6.5 33.0%ED32Kn97529642 1084E94KD83D87
2  - 6.5 33% 13 33.0%98108754EK8532 EK32Kn2DKn86543
Rond 2, som ÖV mot par 13, Torsten Stier - Rolf Nyberg
34 S+1 -450 2.0 10% 15 25.3%5ED985109510764 Kn7432DKn842E52
42 V+1 140 6.0 30% 21 26.5%Kn98643104E6D72 EKKKn9852DKKn95
Rond 3, som NS mot par 24, Anneli Sagersten - Lennart Wiklund
51NT S-1 -100 4.0 20% 25 25.2%K1039743D321098 9872E65EKE652
62 Ö= -110 4.0 20% 29 24.3%D7EK3D10942KD5 85294EKn7EKn1094
Rond 4, som NS mot par 23, Margareta Sandberg - Per Sandberg
76 S+1 1460 9.0 45% 38 27.3%EED10853K2E963 K874K96E43KD7
84 N+1 450 12.0 60% 50 31.4%K8754KDKn87E98 ED964Kn632ED42
Rond 5, som NS mot par 22, Inger Byström - Bo Byléhn
93 N-1 -50 10.0 50% 60 33.4%E942EKD72Kn265 Kn8Kn964K1087697
104 N-2 -200 1.0 5% 61 30.6%K974D1054EK836 EKn86E762K9842
Rond 6, som ÖV mot par 21, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
113NT V= 400 7.0 35% 68 31.0%D4103KD9542E83 EK105EK4106KKn76
123 S= -140 8.0 40% 76 31.8%97363975ED1074 D542KKn4ED2K65
Rond 7, som ÖV mot par 20, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
131 N+3 -130 6.0 30% 82 31.6%EKD75Kn9549274 1096376K108ED85
144 S= -420 1.0 5% 83 29.7%KD9864K10Kn7643 Kn3D6D9542ED75
Rond 8, som NS mot par 19, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
154 V-1 50 12.0 60% 95 31.7%103DKn1072Kn42Kn54 EDKn942K848K32
161 N-1 -50 3.0 15% 98 30.7%D743EKKnKD103E4 Kn85432Kn7D7532
Rond 9, som NS mot par 18, Siv Lindgren - Eivor Örlefors
173 V+1 -170 7.0 35% 105 30.9%Kn73KDD43EKn973 64Kn8763272D85
183NT V+2 -460 2.0 10% 107 29.8%872Kn10962KKn295 Kn10K43E98654Kn3
Rond 10, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Lena Svensson
194 Ö+1 -650 4.0 20% 111 29.3%983Kn10832Kn72D7 KKnD6543EKn9864
204 S-1 -100 11.0 55% 122 30.6%E942E5Kn8762D7 63KDKn1084310Kn106
Rond 11, som NS mot par 16, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
213 N-1 -100 10.0 50% 132 31.5%10734DKn10843243 D2KKn76532KKD9
222 N+4 170 3.0 15% 135 30.7%K52D5EKD8K652 Kn9E109742ED973
Rond 12, som ÖV mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
236 Ö-2 -200 6.0 30% 141 30.7%E83K103EK98762 D7547E762DKn43
245 V= 400 16.0 80% 157 32.8%KKn74327KD10543 D53E85E103E986