Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-03-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-03-07

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 23, Margareta Sandberg - Per Sandberg
13 V+1 -170 5.0 25% 5 25.0%ED32Kn97529642 1084E94KD83D87
24 V+1 -450 11.0 55% 16 40.0%98108754EK8532 EK32Kn2DKn86543
Rond 2, som NS mot par 22, Inger Byström - Bo Byléhn
34 S= 420 11.0 55% 27 45.0%EK983KKn67DKn83 D10642107EK63K9
44 V= -620 5.0 25% 32 40.0%D102E7Kn97531084 75D63K10842E63
Rond 3, som NS mot par 21, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
51NT S-1 -100 4.0 20% 36 36.0%K1039743D321098 9872E65EKE652
64 S= 130 19.0 95% 55 45.8%D7EK3D10942KD5 85294EKn7EKn1094
Rond 4, som ÖV mot par 20, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
76NT S+1 -1470 6.0 30% 61 43.6%DKn9274Kn1097554 10653Kn2D86Kn1082
83NT S-2 100 20.0 100% 81 50.6%9621051075KKn965 Kn103E32KD841073
Rond 5, som ÖV mot par 19, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
94 N-1 50 10.0 50% 91 50.6%KD653EDDKn8432 107310859543EK10
104 N= -620 5.0 25% 96 48.0%D3Kn983DKn52ED3 1052K109764Kn1075
Rond 6, som NS mot par 18, Siv Lindgren - Eivor Örlefors
113NT V= -400 13.0 65% 109 49.5%Kn872DKn9652875 96387EKn3D10942
123 S= 140 12.0 60% 121 50.4%EKn108510863Kn982 K6ED109872KKn43
Rond 7, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Lena Svensson
132 N+1 110 10.0 50% 131 50.4%Kn84D10ED543K103 2EK832Kn76Kn962
143 N= 140 12.0 60% 143 51.1%E75974EK831092 102EKn8532106KKn8
Rond 8, som NS mot par 16, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
152 S= 110 15.0 75% 158 52.7%103DKn1072Kn42Kn54 EDKn942K848K32
162 N+3 200 17.0 85% 175 54.7%D743EKKnKD103E4 Kn85432Kn7D7532
Rond 9, som NS mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
172 V+1 -140 11.0 55% 186 54.7%Kn73KDD43EKn973 64Kn8763272D85
183 Ö+4 -260 9.0 45% 195 54.2%872Kn10962KKn295 Kn10K43E98654Kn3
Rond 10, Frirond
19  - 11.4 57% 206.4 54.3%D542EK7D1094105 E10769EK865K32
20  - 11.4 57% 217.8 54.5%DKn10757ED54E92 K8962K93K8543
Rond 11, som NS mot par 13, Torsten Stier - Rolf Nyberg
213 V= -140 6.0 30% 223.8 53.3%10734DKn10843243 D2KKn76532KKD9
223NT S+1 430 13.0 65% 236.8 53.8%K52D5EKD8K652 Kn9E109742ED973
Rond 12, som ÖV mot par 24, Anneli Sagersten - Lennart Wiklund
236 Ö= 1370 20.0 100% 256.8 55.8%E83K103EK98762 D7547E762DKn43
245 Ö= 400 16.0 80% 272.8 56.8%KKn74327KD10543 D53E85E103E986