Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-03-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-03-07

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Sven-Erik Svedin - Bert Hellström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 20, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
13 V+1 -170 5.0 25% 5 25.0%ED32Kn97529642 1084E94KD83D87
24 Ö+1 -450 11.0 55% 16 40.0%98108754EK8532 EK32Kn2DKn86543
Rond 2, som NS mot par 19, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
34 S= 420 11.0 55% 27 45.0%EK983KKn67DKn83 D10642107EK63K9
45 Ö-1 100 19.0 95% 46 57.5%D102E7Kn97531084 75D63K10842E63
Rond 3, som ÖV mot par 18, Siv Lindgren - Eivor Örlefors
51 S-1 100 16.0 80% 62 62.0%Kn54K898654KD3 ED6DKn102Kn107Kn74
62 Ö= 110 16.0 80% 78 65.0%EKn10964D638632 K3Kn1087652K857
Rond 4, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Lena Svensson
77 N= 2210 17.0 85% 95 67.9%EED10853K2E963 K874K96E43KD7
83NT S-1 -50 2.0 10% 97 60.6%K8754KDKn87E98 ED964Kn632ED42
Rond 5, som ÖV mot par 16, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
93 N= -140 1.0 5% 98 54.4%KD653EDDKn8432 107310859543EK10
104 S-2 200 19.0 95% 117 58.5%D3Kn983DKn52ED3 1052K109764Kn1075
Rond 6, som NS mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
113NT V+1 -430 6.0 30% 123 55.9%Kn872DKn9652875 96387EKn3D10942
124 N-1 -100 4.0 20% 127 52.9%EKn108510863Kn982 K6ED109872KKn43
Rond 7, Frirond
13  - 10.2 51% 137.2 52.8%Kn84D10ED543K103 2EK832Kn76Kn962
14  - 10.2 51% 147.4 52.6%E75974EK831092 102EKn8532106KKn8
Rond 8, som NS mot par 13, Torsten Stier - Rolf Nyberg
153 V= -110 9.0 45% 156.4 52.1%103DKn1072Kn42Kn54 EDKn942K848K32
161 N+2 110 12.0 60% 168.4 52.6%D743EKKnKD103E4 Kn85432Kn7D7532
Rond 9, som ÖV mot par 24, Anneli Sagersten - Lennart Wiklund
172 S-1 50 3.0 15% 171.4 50.4%982105EKn1098K42 EKD105E94K65106
184 V+1 150 0.0 0% 171.4 47.6%E963875D103E42 KD54ED7KD10876
Rond 10, som ÖV mot par 23, Margareta Sandberg - Per Sandberg
194 Ö+1 650 16.0 80% 187.4 49.3%D542EK7D1094105 E10769EK865K32
204 S-1 100 9.0 45% 196.4 49.1%DKn10757ED54E92 K8962K93K8543
Rond 11, som NS mot par 22, Inger Byström - Bo Byléhn
213D S+2 1070 20.0 100% 216.4 51.5%10734DKn10843243 D2KKn76532KKD9
223 V= -140 0.0 0% 216.4 49.2%K52D5EKD8K652 Kn9E109742ED973
Rond 12, som NS mot par 21, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
234 N= 620 17.0 85% 233.4 50.7%Kn2KD1086542985 K10963EKn9DKn4105
243 V+2 -150 12.0 60% 245.4 51.1%1062KKn109764DKn5 E98DK98642Kn72