Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-02-14

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
14 N-1 50 21 95% 21 95.0%Kn109875E6Kn9749 4Kn83D32Kn107653
23 Ö= 140 17 77% 38 86.0%EKn964K72DKn1084 KD8E65E753965
Rond 2, som ÖV mot par 16, Lena Becksén - Bertil Häggström
33 N= -140 8 36% 46 69.3%E108E653E765Kn6 6210984K982D87
43NT N= -600 18 82% 64 72.5%D854Kn105Kn652Kn2 EKn63E321087463
Rond 3, som NS mot par 15, Eva Engström - Kerstin Engström
52 V+1 -140 0 0% 64 58.0%D92K842EKn5KD3 KKn107Kn10108410964
62 V+1 -140 6 27% 70 52.8%65422E7643862 EKn873KD2EDKn95
Rond 4, som NS mot par 14, Björn Backlund - Anneli Sagersten
72 V= -110 15 68% 85 55.0%D98793KKnKn9864 E4Kn87654D1065D
82 N+2 130 19 86% 104 58.9%KDKn6106ED42Kn93 98K93Kn86EK876
Rond 5, som NS mot par 13, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
93NT N-2 -100 2 9% 106 53.3%Kn9EKD10KKn42E102 KD764287210Kn98
103 Ö-1 100 7 32% 113 51.2%Kn84EK108ED7384 E1072D5431064E10
Rond 6, som NS mot par 24, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
116NT V= -990 6 27% 119 49.0%109884262E10864 Kn54Kn659854353
124 N-1 -100 0 0% 119 44.9%EK862KD1094KD5 1087EKn9754KD62
Rond 7, som ÖV mot par 23, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
134 N-1 100 2 9% 121 42.2%93EKD953EK983 Kn742Kn104108E1075
145 V-1 -50 4 18% 125 40.4%DKn83253984KD2 E4964EKKn107525
Rond 8, som NS mot par 22, Hans Selling - Agneta Danielsson
151NT V-1 50 15 68% 140 42.3%42D6Kn10985E543 863E732ED42Kn7
162 Ö= -90 2 9% 142 40.2%E9565103EK10852 DKn103K1074K7963
Rond 9, som ÖV mot par 21, Torsten Stier - Rolf Nyberg
173NT V= 400 12 55% 154 41.1%E965E9107KKn742 D43K1052EKn8E83
183 S-2 200 19 86% 173 43.6%829821097Kn9754 EKn97EKn105K42KD
Rond 10, som NS mot par 20, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
193 S= 110 11 50% 184 43.9%DKn1052EKn5E6965 876KKn98EDKn874
205 Ö-2 200 19 86% 203 46.0%Kn82EK1075ED648 K95Kn98410921042
Rond 11, som NS mot par 19, Margareta Sandberg - Per Sandberg
213 Ö-2 100 17 77% 220 47.5%10953EKKnE54754 73KKn9872DKn862
224 Ö-1 100 17 77% 237 48.8%KKn86106272K753 10537EK10965EKn10
Rond 12, som NS mot par 18, Ernst Lundgren - Staffan Lindeborg
232 S+1 140 4 18% 241 47.5%K1064E10643EKKn4 EKn73KD3298765
243 N-2 -100 6 27% 247 46.6%DEDKn76K74K972 109842329E10653