Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-01-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-01-10

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anneli Sagersten - Björn Backlund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Yngve Sundberg - Leif Persson
13NT S+2 460 17.0 77% 17 77.0%764EKD32108K64 EK886EK632DKn2
25 Ö-2 100 22.0 100% 39 88.5%K10984KD1094397 EKn58732E1092105
Rond 2, som NS mot par 18, Inger Olsson - Marianne Norström
32 S-2 -100 18.6 85% 57.6 87.3%Kn87E543Kn84764 K9432K72KKn1053
43NT V= -600 20.8 95% 78.4 89.2%K52743K973Kn54 Kn974K105D865106
Rond 3, som NS mot par 17, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
54 S= 620 11.0 50% 89.4 81.4%D974KK1097Kn985 EKKn8E1087623KD
63NT S+1 430 16.5 75% 105.9 80.3%109E3K1074KD1073 EKn43D96Kn96E82
Rond 4, Frirond
7  - 13.5 61% 119.4 77.6%D586K865Kn10984 987E74EKn10432K
8  - 13.5 61% 132.9 75.5%D107543KD1010872 K43KKnE9543EK5
Rond 5, som ÖV mot par 15, Lilian Mårtensson - Elisabeth Åström
95 V= 600 16.5 75% 149.4 75.4%EDEK5432E7976 43KD98653K853
104 V= 620 20.8 95% 170.2 77.4%KDKn4KD72321052 1052E9643ED684
Rond 6, som NS mot par 14, Nils Wänglund - Bert Hellström
113 S-2 -100 11.0 50% 181.2 74.9%E1073Kn105KKn4542 96D76E10965383
123NT S-2 -200 7.7 35% 188.9 71.6%D6ED54KD964107 EKn108796E32K96
Rond 7, som ÖV mot par 26, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
133 S= -140 11.0 50% 199.9 69.9%98D1074264K632 KDKn1039Kn72EKn104
143D S= -530 0.1 0% 200 64.9%KEKD982Kn42Kn103 ED5107106ED8754
Rond 8, som NS mot par 25, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
154 V-2 100 15.4 70% 215.4 65.3%942E43D7K7532 KK10985283ED64
163NT S= 400 20.8 95% 236.2 67.1%EDKn1099510EKn1098 4EK10769653K72
Rond 9, som NS mot par 23, Agneta Danielsson - Ylva Papp
192 N= 110 7.7 35% 243.9 65.2%EDKn642Kn82KDKD 9743109872EKn64
205 N+1 620 18.6 85% 262.5 66.3%E7K109742K10654 6D109875E5ED72
Rond 10, som NS mot par 22, Gudrun Nordkvist - Gunnel Modig
213 V-1 50 12.1 55% 274.6 65.7%E910853D764Kn76 75K6K105EK9542
224 S= 420 19.7 90% 294.3 67.0%EKD1084K97DKn65 Kn1087543E6D883
Rond 11, som ÖV mot par 21, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
233NT S+3 -690 1.2 5% 295.5 64.0%DKn1075D108310832 E9E765D32Kn754
243NT V-2 -100 14.3 65% 309.8 64.0%8984D97497653 EKn2Kn1073KKn8E108
Rond 12, som ÖV mot par 20, Lena Becksén - Bertil Häggström
253NT N+1 -430 11.0 50% 320.8 63.4%76543109828732 DKn9K643K106E106
262 S= -110 2.3 10% 323.1 61.2%KnD84EKn1083E985 K87E1062K210643