Kommande tävlingar
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 11
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 12
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Rapporterade tävlingar
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 2
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 1
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge KM-par 2. Öppen tävling 2018-11-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge KM-par 2. Öppen tävling 2018-11-08

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Kerstin Selin - Torbjörn Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Olan Hedström - Jan Berggren
13 N+1 170 20 91% 20 91.0%106EK8532D2E53 D542Kn109683D109
22NT N+2 180 12 55% 32 73.0%DKn95472K74ED6 K3ED4Kn52K10852
Rond 2, som NS mot par 24, Margaretha Holmlund - Lilian Mårtensson
33 N+1 130 22 100% 54 82.0%85354KDKn10974K EK10K10987810853
43 Ö-1 100 10 45% 64 72.8%EK944E9876762 Kn106E1082Kn103E108
Rond 3, som NS mot par 23, Yngve Sundberg - Kjell du Puy
53NT V-1 50 13 59% 77 70.0%1093K1086385653 EDKn87KnK742Kn108
64 N= 420 21 95% 98 74.2%63E10864K987EK KD1094Kn972D4210
Rond 4, som NS mot par 22, Ylva Papp - Agneta Danielsson
75D S= 850 22 100% 120 77.9%DD74KDKn843KKn5 65EKn9853E107103
83 Ö+1 -170 4 18% 124 70.4%D10321097E852Kn2 KKn76K4KD87643
Rond 5, som NS mot par 21, Staffan Hedman - Ulf Henriksson
92 N= 90 15 68% 139 70.1%Kn106Kn1052Kn963K9 E942K98EK874D
103NT Ö+1 -630 6 27% 145 65.8%765KKn52E109659 KKn943E1094Kn828
Rond 6, som NS mot par 20, Sune Häggbom - Lennart Wiklund
113 N+1 170 12 55% 157 64.8%EKD8283K42Kn84 75E1094EDKn10D65
123 S+1 170 16 73% 173 65.5%K75D982KKn3D93 EKn983KKn10964E6
Rond 7, som NS mot par 19, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
134 N-1 -100 6 27% 179 62.5%EKD1043D97KKn52 E108326K53D763
144 Ö-1 50 20 91% 199 64.6%K72Kn10654Kn76K6 DKn10986D929853
Rond 8, som NS mot par 18, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
151NT V= -90 5 23% 204 61.8%D876E97647K108 E9432KD965964
165 S+1 420 14 64% 218 61.9%Kn92K832DKn3DKn3 EKD3Kn1094E10986
Rond 9, som NS mot par 17, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
171NT Ö= -90 8 36% 226 60.4%KD983KD764Kn42 D10965210510KD105
184 V-2 100 15 68% 241 60.8%E9542Kn97E10953 Kn10K2DKn10328642
Rond 10, som NS mot par 16, Staffan Lindeborg - Åke Åberg
194 S-2 -100 8 36% 249 59.5%Kn8E83Kn73DKn1065 ED65DKn1076D942
204 N+1 650 11 50% 260 59.0%EKnKDKn92962EK2 107654EKD75484
Rond 11, som NS mot par 15, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
214 S= 620 16 73% 276 59.7%106KD2Kn1093Kn854 EKKn532E753EE9
223NT N+4 520 22 100% 298 61.5%KKn9865KEKKn1098 ED87673ED9764
Rond 12, som NS mot par 14, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
234 N+1 650 15 68% 313 61.8%105K10643EK106109 EKn98ED82Kn5E73
243 Ö+1 -170 8 36% 321 60.8%863287E108E965 KKn4DK7632D1084