Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-04-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-04-16

Partävling, 16 bord, 31 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lennart Wiklund - Lennart Sohlin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 30, Inga-Lill Edin - Yvonne Sahlin
14 N-1 -50 17.5 80% 17.5 80.0%63Kn7DKn9764EKD E52863K1085372
22NT Ö-1 50 19.7 90% 37.2 85.0%ED87276527K64 K93D9D10965433
Rond 2, som NS mot par 29, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
32 S+1 140 19.0 86% 56.2 85.3%9862DKn75EKn963 EK872K1094K342
43 N= 140 19.0 86% 75.2 85.5%Kn732KD1095D6E8 K1095EKn3854Kn53
Rond 3, som NS mot par 28, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
52 V+1 -140 19.7 90% 94.9 86.4%E9431095KKn97D7 8DKn8762D62Kn43
64 S+1 450 18.6 85% 113.5 86.2%862EKn65265D93 EKDKn9398DEK65
Rond 4, som NS mot par 24, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
153NT V+3 -490 6.6 30% 120.1 78.1%D98KKn1094D10Kn63 1073D7652821087
163 N= 140 17.5 80% 137.6 78.4%DKnD8765K1082KKn E105K10E764D643
Rond 5, som ÖV mot par 23, Agneta Danielsson - Hans Selling
173NT Ö+2 460 16.5 75% 154.1 78.0%74EKn107EDKn41043 EDKn3K5K763K87
182 Ö+3 200 4.5 20% 158.6 72.2%ED10543D1076964 KKn6E4D2KD9732
Rond 6, som ÖV mot par 22, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
191NT S+1 -120 12.1 55% 170.7 70.6%K832874108KD103 D1075EKn109Kn4Kn96
202 Ö-1 -100 8.6 39% 179.3 68.0%107529871095EK9 KKn63D42KD6425
Rond 7, Frirond
21  - 15.3 70% 194.6 68.2%K43KD103K851098 987687544KKn54
22  - 15.3 70% 209.9 68.3%1039765DKnE7654 E643EK87KD1092
Rond 8, som NS mot par 20, Arne Mulari - Renate Rhodin
231NT N= 90 17.5 80% 227.4 69.1%K7475EK96EKn32 DKn3D32Kn4310654
245 S-2 -100 8.8 40% 236.2 67.2%8K1073EKKn82DKn4 73E96541075862
Rond 9, som NS mot par 19, Gunnel Modig - Ulla Blanck
254 N= 420 21.9 100% 258.1 69.2%108KD9873K10997 KD72E6EKn52D43
262NT Ö= -120 14.3 65% 272.4 68.9%E108521052E2K75 Kn973E871085432
Rond 10, som ÖV mot par 18, Jan Berggren - Inger Byström
276NT S-1 50 21.0 95% 293.4 70.3%Kn732Kn986K10546 94K1073986DKn104
284 Ö+2 480 22.0 100% 315.4 71.8%EKD6D93E9D932 Kn9543EKn764Kn74
Rond 11, som NS mot par 17, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
292 V+1 -140 11.0 50% 326.4 70.8%4E8752DKn981042 Kn1063294E103Kn75
302D Ö= -470 0.1 0% 326.5 67.5%Kn54Kn86464KD97 D92EK53E932E6
Rond 12, som NS mot par 31, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
313NT V-2 100 19.0 86% 345.5 68.3%KKn53K832107572 101097EKn64E9854
323NT Ö-2 200 22.0 100% 367.5 69.7%Kn10EKn927632872 K97106EKn84Kn1063