Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-04-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-04-02

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Lennart Sohlin - Sune Häggbom

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
14 S+2 480 15 68% 15 68.0%DK86ED542K1085 E92E10943K1093E
23NT N+1 630 13 59% 28 63.5%D63KKn3D43EK82 102D7EKKn6D7654
Rond 2, som NS mot par 18, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
32 V+1 -140 2 9% 30 45.3%D3Kn73K98K10974 EKn5D86E766532
42 Ö+2 -170 12 55% 42 47.8%E63Kn6K109753K7 8E108384DKn10932
Rond 3, som NS mot par 17, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
52 Ö+1 -140 12 55% 54 49.2%421098KD1084E87 83EDKn752910965
63NT Ö-3 300 22 100% 76 57.7%ED6DKn564K10743 108210632K1082D2
Rond 4, som NS mot par 16, Jan Berggren - Inger Byström
71D V-1 200 9 41% 85 55.3%EK94963EKn72102 D873K8K105K985
82 S-1 -50 4 18% 89 50.6%7554D9742Kn964 EDKn64KD7E10K105
Rond 5, som ÖV mot par 15, Ann-Marie Norbäck - Marianne Norström
93D S-1 100 19 86% 108 54.6%4Kn93E9632ED84 1052E5KKn87K632
102NT N= -120 10 45% 118 53.6%K842D8764210910 10K3ED874D9853
Rond 6, som NS mot par 14, Arne Mulari - Renate Rhodin
114D V-2 300 22 100% 140 57.8%E10264D1042KKn73 D95D7E7D108542
124 Ö-2 100 22 100% 162 61.3%E4E8542Kn821083 D9653D76109752
Rond 7, som ÖV mot par 26, Christer Hellström - Bo Byléhn
132 S-1 100 13 59% 175 61.2%KD107D8KDKn54D2 92Kn109106E98654
143NT Ö+2 460 20 91% 195 63.3%ED4E97E1086EK10 82D653D5Kn9543
Rond 8, som NS mot par 25, Margaretha Holmlund - Lars Hedberg
155 N= 600 15 68% 210 63.6%863E3K8598764 EK9596EDKn1092E
162 S+3 200 11 50% 221 62.8%9642EKn85EK85K 5KD96Kn1043DKn72
Rond 9, som NS mot par 23, Britt Bergman - Leif Persson
193NT Ö-1 100 20 91% 241 64.4%10962ED9563KKn2 D73K6852109874
203NT N+2 660 16 73% 257 64.9%K86D95Kn43K952 Kn53KEKD1075ED4
Rond 10, som NS mot par 22, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
212 S+2 170 8 36% 265 63.4%EK6K64KD82764 Kn984DKn8729EKn3
223NT S+2 460 21 95% 286 65.0%D94D106KKn107454 EK76EK8D2DKn98
Rond 11, som ÖV mot par 21, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
233 N-2 200 18 82% 304 65.8%102E6542EDKnE92 7643K10109754D4
242 Ö+1 140 17 77% 321 66.3%EKn9864E2987K7 105Kn854E53E954
Rond 12, som ÖV mot par 20, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
253 Ö= 110 6 27% 327 64.6%875K10EKKn874K2 E6432D84E7653
264 Ö+1 650 20 91% 347 65.7%K8KD61075EKKn72 DKn65232ED10965