Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-02-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-02-12

Partävling, 14 bord, 27 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Arne Mulari - Renate Rhodin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 24, Åke Åberg - Bengt Eldered
12 S-2 -100 2.3 10% 2.3 10.0%104Kn10987E64D82 ED532E3103EK95
24 N= 620 21.9 100% 24.2 55.0%E2ED87526E1097 1049643EKn75386
Rond 2, som ÖV mot par 23, Lennart Sohlin - Sune Häggbom
33NT N= -400 11.0 50% 35.2 53.3%KDKn87ED8641082 932K10754108K94
41NT N= -90 8.0 36% 43.2 49.0%ED5Kn3863KD763 KKn71095EK752102
Rond 3, som NS mot par 22, Lennart Berglund - Hans Selling
51NT S+2 150 21.9 100% 65.1 59.2%10EKn41096EK9743 K86531092KD265
63NT Ö+1 -630 19.7 90% 84.8 64.3%549E10986Kn10864 D87632Kn545232
Rond 4, som NS mot par 20, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
113NT Ö= -400 16.5 75% 101.3 65.9%1093Kn493EDKn762 62109752E85494
123NT N= 600 5.5 25% 106.8 60.8%K6K63EKKn96KD5 D943E97542E73
Rond 5, som NS mot par 19, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
134 Ö+1 -650 8.8 40% 115.6 58.4%9797EKKn873253 EK83D654Kn9842
142 N+2 170 6.6 30% 122.2 55.6%Kn103EKDKn7KKn6KKn K956D97E106432
Rond 6, som ÖV mot par 18, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
152 N-2 200 19.7 90% 141.9 58.7%8D963DKnEKDKn93 EDKn972107632104
162 N+1 -140 5.5 25% 147.4 55.9%76762EKn1076DKn10 E102D83D4K8754
Rond 7, Frirond
17  - 12.8 58% 160.2 56.1%E8K766542E875 K1092DKn109K31096
18  - 12.8 58% 173 56.2%76510542108E1095 EKn94396K4D862
Rond 8, som NS mot par 16, Lennart Lindqvist - Sven Nyberg
193 S= 110 13.2 60% 186.2 56.5%EKKn7E6354D543 8532K9DKn107626
205D S+2 1250 19.7 90% 205.9 58.6%K108EK87632Kn93 EKn9765432EDKn4
Rond 9, som NS mot par 15, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
212 Ö= -110 7.7 35% 213.6 57.2%103EKn753KnE10987 94D84K109852KD
22Pass 13.2 60% 226.8 57.3%93210976EDKn7E5 E1074D8436D1043
Rond 10, som NS mot par 28, Yvonne Sahlin - Inga-Lill Edin
232 S+1 110 13.2 60% 240 57.5%7975KKn10972D102 D1062Kn63ED85E7
243 S= 140 17.5 80% 257.5 58.6%K1083KD1043Kn1087 E952EK10876K93
Rond 11, som NS mot par 26, Britt Bergman - Leif Persson
254 Ö-2 200 14.3 65% 271.8 58.9%E9861065DKn9542 KD73K10842D732
264 S= 620 17.5 80% 289.3 59.9%4KD10KKn81098632 EKDKn108294D104Kn
Rond 12, som ÖV mot par 25, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
273NT S+3 -490 2.0 9% 291.3 57.7%973987Kn10Kn9853 D8E643K975742
282 V= 110 15.0 68% 306.3 58.1%Kn10653E8475D64 E4KDKn72K83E92