Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-01-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-01-15

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Lennart Wiklund - Kjell du Puy

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 26, Anna Greta Bäck - Lena Becksén
13 N-1 50 17 77% 17 77.0%E74Kn5KDKn6ED87 109532D1052K952
22 Ö+1 140 17 77% 34 77.0%Kn972EKD85E10Kn3 K852K9862E654
Rond 2, som NS mot par 25, Lars Olsson - Kurt Norström
35 N= 450 7 32% 41 62.0%KDKn10976K984Kn8 EKn852EK43E392
41NT N+1 120 12 55% 53 60.2%1062D43E874K108 94K10K10632EKn73
Rond 3, som ÖV mot par 24, Inga-Lill Edin - Yvonne Sahlin
53NT V+1 430 21 95% 74 67.2%E6DKn876Kn32D73 KD39E10874EK108
62 Ö= 110 22 100% 96 72.7%D106K9763E103D9 Kn943D58KKn7542
Rond 4, som NS mot par 23, Marianne Nyberg - Margareta Ljunggren
73NT S+1 630 8 36% 104 67.4%KD1084E10D109429 E5KKnEK5D76532
85 V-1 50 19 86% 123 69.8%KnEKn75474E7543 9310983ED10963Kn
Rond 5, som NS mot par 21, Margareta Sandberg - Per Sandberg
134 N+1 150 13 59% 136 68.6%E87Kn75KKn86323 K6D1084D1097EK9
143D V-1 100 18 82% 154 69.9%D97643E103E543 D987K2865DKn82
Rond 6, som NS mot par 20, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
153NT V+1 -430 5 23% 159 65.6%Kn2Kn9765E974D9 108761082DKn81072
161NT S+1 120 18 82% 177 67.0%Kn10982932K10852 KD5EK7EKn75973
Rond 7, som ÖV mot par 19, Jeanette Jensen - Ylva Papp
174 N= -420 14 64% 191 66.8%4D10654EKn6D987 107KKn3K1073Kn1063
183 Ö= 140 18 82% 209 67.9%E5K8762DKn10763 9873DKn1041072KD
Rond 8, som ÖV mot par 18, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
193 V-1 -100 7 32% 216 65.5%87K865843EK86 KD1043E7Kn6Kn975
203NT Ö-1 -100 15 68% 231 65.6%ED9D63E742987 K10E85KKn96D1043
Rond 9, som NS mot par 17, Arne Mulari - Renate Rhodin
212 Ö+1 -110 16 73% 247 66.1%K976EKD1042Kn62 1085Kn873K108543
226D N-1 -100 2 9% 249 62.9%KD762985432103 EKKn210EK7ED976
Rond 10, som NS mot par 16, Ulla Berglund - Egon Bohman
233NT S+2 660 16 73% 265 63.4%D1087EK104752D2 EKn5862EKn106EK10
242 Ö-1 50 13 59% 278 63.2%K76D107D4K9654 EKn42543KKn85Kn8
Rond 11, som NS mot par 15, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
256 N-1 -50 0 0% 278 60.2%EKKnK7Kn865ED85 4ED5432K104362
264D V= -710 0 0% 278 57.5%E652DKn72KnED54 KD98457639762
Rond 12, som NS mot par 27, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
275D N-1 -100 0 0% 278 55.0%EK76239632Kn98 D1095EKD1086775
283 S-3 -300 4 18% 282 53.4%DKn1076310598364 8EDKn96KKn7E985