Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-11-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-11-13

Partävling, 14 bord, 27 par. Antal brickor: 24. Medel: 263.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Margaretha Nehrer - Eivor Örlefors

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Eva Ribbenberg - Anneli Sagersten
34 N-1 -50 14.0 64% 14 64.0%EEDKn8642D9845 D43KKn3EKKn9742
44 S+1 650 11.0 50% 25 57.0%9D1053E104Kn9763 EK62EKn987Kn8EK
Rond 2, som NS mot par 15, Arne Mulari - Tomas Holmin
52 Ö-2 100 9.9 45% 34.9 53.0%Kn10932862K9296 EE543E1064KDKn5
62NT N+1 150 15.4 70% 50.3 57.2%985EKn953D103E8 E1074K6K95Kn643
Rond 3, som ÖV mot par 28, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
72 Ö-1 -100 5.5 25% 55.8 50.8%D94KKn72E6EKn84 E10654DKn975973
84 S+2 -480 4.5 20% 60.3 45.7%EKn632E102Kn10932 8KKn8738743DKn7
Rond 4, som ÖV mot par 27, Rune Lind - Reidar Cedersund
92 Ö+2 130 21.9 100% 82.2 53.4%8EKn1054EKD74107 DKn62973Kn98DKn9
105 S= -600 14.3 65% 96.5 54.9%KD654342KE972 972DKn109877DKn4
Rond 5, som NS mot par 26, Britt Bergman - Leif Persson
111NT S-2 -100 4.5 20% 101 51.0%E9543106Kn4Kn542 K7ED79652EK87
122 V+2 -130 1.2 5% 102.2 46.4%ED7EDKn10529857 10654287DE9654
Rond 6, som NS mot par 25, Agneta Danielsson - Hans Selling
133 Ö+3 -170 5.5 25% 107.7 44.5%D52EKn83Kn4Kn862 E7KD752D9K743
143 S+1 130 19.7 90% 127.4 48.2%103EDKn873EKn853 K74EKn98652K97
Rond 7, som NS mot par 24, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
152 N= 110 7.7 35% 135.1 47.2%EKD310865252E8 Kn95KKn7ED9KKn32
163 V-2 200 15.4 70% 150.5 48.9%1085EKn42EK9643 E94987210973Kn5
Rond 8, som NS mot par 22, Yvonne Sahlin - Inga-Lill Edin
173NT N-2 -100 1.2 5% 151.7 45.9%K1083EK2E94D62 D97105KKn53EK107
183 Ö-1 50 21.9 100% 173.6 49.3%D107K10985D6D42 K963DKn4Kn410873
Rond 9, som ÖV mot par 21, Lars Olsson - Kurt Norström
192 S= -110 16.5 75% 190.1 50.8%KD8763EKn109853 94K94D654KD74
204 S-4 400 15.4 70% 205.5 51.9%E3E962K43K862 D9876524D852E
Rond 10, som NS mot par 20, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
214 N= 620 16.5 75% 222 53.1%DKn10853K5Kn106E3 EK42DKn10K53KDKn
223NT N+4 520 20.8 95% 242.8 55.2%EK4EK2EDKn6K62 DKn972Kn10K1074108
Rond 11, som ÖV mot par 19, Bengt Eldered - Åke Åberg
233NT N-1 100 19.7 90% 262.5 56.9%1096EKn985396103 KD75410Kn752D65
244 N= -420 14.3 65% 276.8 57.2%K9873542D92E7 10646310864DKn52
Rond 12, som NS mot par 18, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
252 Ö+1 -140 17.5 80% 294.3 58.2%DKn975384106332 841095E842EK105
261NT V+2 -150 4.5 20% 298.8 56.6%EKn542Kn75DKn737 98ED1042962E52