Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-10-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-10-23

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lennart Sohlin - Sune Häggbom

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 23, Lennart Lindqvist - Sven Nyberg
12 Ö+1 140 22.0 100% 22 100.0%ED1031076D4KD94 KKn5D2K96521032
24 Ö-1 -50 11.0 50% 33 75.0%DKn10976510987K7 E3KD63KKnD8532
Rond 2, som ÖV mot par 22, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
32 Ö+1 140 20.8 95% 53.8 81.7%K9732K8K965109 ED65DKn6548652
42 Ö+1 140 21.9 100% 75.7 86.2%Kn98643Kn3K7K109 107EK84EKn64873
Rond 3, som NS mot par 21, Elisabeth Domeij - Yngve Sandström
52 Ö-2 100 6.6 30% 82.3 75.0%D86K109747632K KKn5Kn832EKn8E104
62NTD V-3 800 21.9 100% 104.2 79.2%9862EKn543102E7 ED107D982E8686
Rond 4, som NS mot par 20, Eva Ribbenberg - Anneli Sagersten
74 Ö= -130 13.2 60% 117.4 76.4%KKn82K8K10432E7 1063109653Kn6985
84 N+1 450 9.9 45% 127.3 72.5%EKD1032KnEKn6EK5 Kn75410763D5D76
Rond 5, som NS mot par 19, Åke Åberg - Bengt Eldered
93NT N= 400 12.1 55% 139.4 70.6%K75EK104D84397 EKn1083D9EKn52Kn4
102NT Ö-1 100 19.7 90% 159.1 72.5%KKn210K752Kn10953 D75DKn29863D86
Rond 6, som NS mot par 18, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
113NT N= 400 14.3 65% 173.4 71.8%82D103KKn6ED874 KDKn106Kn6E710953
124 N-1 -100 5.5 25% 178.9 67.9%E74E8532E5438 D9652DKn6K2EKn4
Rond 7, som ÖV mot par 17, Jeanette Jensen - Ylva Papp
133NT S+1 -630 9.9 45% 188.8 66.2%610642Kn863K1072 EKn104Kn873109524
143 N+1 -130 5.5 25% 194.3 63.2%10654274108D764 EKDK632753Kn105
Rond 8, Frirond
15  - 14.4 65% 208.7 63.3%KKn983Kn44K9874 E10752EKD7E7EKn
16  - 14.4 65% 223.1 63.4%7ED6E872Kn9652 K10985435436ED
Rond 9, som ÖV mot par 15, Staffan Lindeborg - Siv Lindgren
174 N+1 -450 9.9 45% 233 62.4%7K109872983873 K62E53E6421064
182 V+1 140 17.5 80% 250.5 63.3%Kn107Kn1054E86E62 E8543E6754DKn8
Rond 10, som NS mot par 14, Margaretha Nehrer - Said Eliasson
193NT S+2 460 21.9 100% 272.4 65.3%EDKn86Kn75752KKn K5E4K643E9732
204 V= -620 8.8 40% 281.2 64.0%K863D6942D876 5K73KD865Kn532
Rond 11, som NS mot par 25, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
231NT V= -90 19.7 90% 300.9 65.2%7642EK8D87395 E5310974Kn1096D4
243NT N= 400 19.7 90% 320.6 66.4%83EKnE1086543K8 K9654D83DKn723
Rond 12, som NS mot par 24, Britt Bergman - Leif Persson
253D V-1 200 19.7 90% 340.3 67.4%EKD5K1059853105 86DKn934KDKn764
262 N-3 -300 4.5 20% 344.8 65.4%EKnKn74EKKn74D65 D10963109359872