Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-10-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-10-09

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Jeanette Jensen - Solveig Lundström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Anneli Sagersten - Fritiof Modig
13 Ö-2 -100 0 0% 0 0.0%Kn1052KKn10K75EK8 K7D653Kn43Kn1074
23NT Ö+2 460 12 55% 12 27.5%EKKD965E6E943 D52E3D8753KD8
Rond 2, som NS mot par 15, Elisabeth Domeij - Eivor Örlefors
34 N+1 450 11 50% 23 35.0%E10EDKn108534KKn6 Kn5964D6ED9872
45 S= 600 22 100% 45 51.2%K1072EK1052Kn954 5ED874KnKD10763
Rond 3, som ÖV mot par 14, Arne Mulari - Lennart Wiklund
54 S+3 -710 11 50% 56 51.0%Kn7Kn1085KD109296 397E8765410842
65 V-3 -300 0 0% 56 42.5%Kn2E641076EKKn95 73DKn108EKKn4262
Rond 4, som NS mot par 13, Margaretha Nehrer - Åke Åberg
72 N+1 110 4 18% 60 39.0%D8E94ED843K95 EKn5KD53K610643
83NT S-2 -100 5 23% 65 37.0%975864EKDKnK107 ED106K1010752D98
Rond 5, som NS mot par 24, Kerstin Hedehag - Sverker Ernback
94 S= 420 17 77% 82 41.4%K865E10532ED24 ED9721086DKn762
102D S-1 -200 6 27% 88 40.0%K63D43EKn1073D9 Kn92KKn9652D657
Rond 6, som NS mot par 23, Reidar Cedersund - Leif Persson
114 S= 420 3 14% 91 37.6%K10983Kn3KDKn976 EKD65ED7ED6102
124 S= 620 21 95% 112 42.4%E62K963K6EK106 D109874D5D2985
Rond 7, som ÖV mot par 22, Ann-Marie Norbäck - Britt Bergman
133NT V-2 -200 0 0% 112 39.2%6532E10843KD98 EDKnKKn6Kn642K76
142 N+3 -200 11 50% 123 39.9%D52KD65982K65 Kn93E10476510842
Rond 8, som ÖV mot par 21, Lennart Sohlin - Sune Häggbom
156 N= -1370 0 0% 123 37.3%DKn4K927697543 10987DKn54DKn932
164 V-1 -100 4 18% 127 36.1%5K76431042EK86 EKD762E952Kn53
Rond 9, som NS mot par 20, Bo Byléhn - Lena Becksén
173 Ö-2 100 8 36% 135 36.1%E102DKn1082KEK105 Kn97476D872862
183NT Ö+2 -460 2 9% 137 34.6%KD62EK832Kn742 87Kn10632Kn109863
Rond 10, som NS mot par 19, Gudrun Nordkvist - Dan Mattsson
193NT S+1 430 14 64% 151 36.1%D1098KKn87EKn1096 EED4EKn93D8432
204 Ö+2 -680 0 0% 151 34.3%75103KDKn2DKn765 K98687E987332
Rond 11, som NS mot par 18, Yvonne Sahlin - Inga-Lill Edin
212 N-1 -100 2 9% 153 33.1%EKn104E75394EK4 D8D62K6398753
224 S= 420 9 41% 162 33.5%D103EK1076421032 E854D92ED83EKn
Rond 12, som NS mot par 17, Rune Lind - Staffan Lindeborg
234 S-1 -100 2 9% 164 32.4%EKn10KKn9EKn10E842 83ED10729754D7
244 N= 420 19 86% 183 34.6%EKDKn6987KD1073 87365Kn865KDKn5