Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Mallorca 2018 Tävling 4 Grupp A 2018-05-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2018 Tävling 4 Grupp A 2018-05-15

Partävling, 16 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 102, Ingrid Wickström - Gunilla Stöhr
13NT S-1 -50 5 31% 5 31.0%KD84DKn43E9974 765E85KKn2ED85
23 N-1 -100 13 81% 18 56.0%1085432Kn4106D53 ED9KD5EK32Kn107
Rond 2, som NS mot par 103, Agneta Johansson - Lars Svensson
34 Ö= -620 10 63% 28 58.3%K987287KKn8437 D1064E106286532
44 V-1 100 12 75% 40 62.5%EKn65395743232 D107D103K986KD4
Rond 3, som ÖV mot par 104, Roger Olsson - Lena Johansson
51NT N+1 -120 1 6% 41 51.2%3ED83Kn10986598 E109610654KED65
63 S-1 50 7 44% 48 50.0%KD10854D854EKn7 KnKn932KKn1064292
Rond 4, som NS mot par 105, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
71NT V+1 -120 3 19% 51 45.6%Kn2KD109853K765 KD6587210ED1083
84 Ö+1 -450 10 63% 61 47.8%EKn7410874108643 KD529DKn9632Kn5
Rond 5, som NS mot par 106, Irene Nilsson - Bengt Nilsson
93 V-1 100 4 25% 65 45.2%10532D10EKn106393 EK87K9852K886
103NT Ö= -600 11 69% 76 47.6%KnKn85KD94E8542 97610976353K107
Rond 6, som NS mot par 107, Marianne Falck - Berit Kallstenius
112 N+1 140 11 69% 87 49.5%D9732KD472EKn10 EKn49753KD4875
122 V= -110 8 50% 95 49.6%Kn42Kn103E106ED73 1085EK4243K964
Rond 7, som NS mot par 108, Barbro Rönngard - Rune Rönngard
136NT S= 1440 16 100% 111 53.5%Kn8ED108EKn106532 EK10564KKn98ED4
143 N+2 200 7 44% 118 52.8%EK943102E7EK92 85KKnKD95210854
Rond 8, som NS mot par 109, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
154 N-1 -100 5 31% 123 51.3%EKn87542E103342 10DKnKDKn104ED965
164 V+3 -710 6 38% 129 50.5%D1095474529864 EK63Kn951096Kn53
Rond 9, som NS mot par 110, Ann-Marie Johnsson - Inga-Lill Persson
171NT S+2 150 14 88% 143 52.7%85109763EKn9D108 EK102K5KD72Kn52
181 V+2 -140 9 56% 152 52.9%643K1097DKn6K103 D952Kn832K5382
Rond 10, som ÖV mot par 111, Anita Martinsson - Monica Gilhorn
193 N-2 100 2 13% 154 50.8%Kn1093EK8D6E1063 E5427K87532Kn2
203NT S-2 200 15 94% 169 53.0%KKn84210252D983 65EKn86K10874Kn4
Rond 11, som ÖV mot par 112, Birgitta Andersson - Annette Karlsson
211 V+2 140 6 38% 175 52.2%96Kn1082976E1072 EKKn102K51083KKn8
223 S+1 -130 6 38% 181 51.6%D3Kn972Kn1092863 E748643EKDKn104
Rond 12, som NS mot par 101, Jane Brändemar - Göran Brändemar
233NT V+1 -630 7 44% 188 51.3%D5386210862Kn96 E97Kn103D743D43
242 Ö-1 50 10 63% 198 51.8%10864Kn3976E986 ED752ED783Kn53