Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Mallorca 2018 Tävling 3 Grupp A 2018-05-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2018 Tävling 3 Grupp A 2018-05-14

Partävling, 16 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 182.5.

Privatprotokoll för Christel Esping - Eva Fremner

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 116, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
13NT N+2 460 13 81% 13 81.0%EKn7EKKn4286D94 K3DED973K10763
22 N-1 -100 12 75% 25 78.0%KDKn84D3Kn93653 76KKn42K10652Kn4
Rond 2, som ÖV mot par 111, Anita Martinsson - Monica Gilhorn
33NT S+1 -430 3 19% 28 58.3%Kn8753D87574K6 D2E1064285Kn1097
44 V-1 -100 12 75% 40 62.5%K101025KDKn98653 DKn984Kn54EKD87
Rond 3, som NS mot par 118, Irene Nilsson - Bengt Nilsson
56NT Ö= -990 3 19% 43 53.8%76232D108521092 E10543985Kn9853
64 N-1 -50 7 44% 50 52.2%Kn4K1032EKDKn1043 K95954E865476
Rond 4, som ÖV mot par 110, Roger Olsson - Lena Johansson
72NT S+2 -180 2 13% 52 46.6%K764D634DKn973 952742EDKn932K
85D Ö-1 -100 6 38% 58 45.5%ED32KD932K528 6EKn864Kn9876Kn6
Rond 5, som ÖV mot par 115, Eva Svantesson - Elisabet Rugfelt
91 V= 80 16 100% 74 51.6%ED73Kn7593KKn95 E9863DKn1087586
103NT N-1 100 13 81% 87 54.5%963E75K8742D7 K8721093106Kn1063
Rond 6, som ÖV mot par 113, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
115 Ö-4 -200 1 6% 88 50.1%K98632105K8Kn83 D1074KDKn769742
123NT N+2 -660 1 6% 89 46.4%98765953EK3109 KnKDKn101087652Kn7
Rond 7, som NS mot par 105, Birgitta Andersson - Annette Karlsson
133 Ö+1 -130 5 31% 94 45.2%EKD108475D10865 63108432Kn93K96
145 N-4 -200 0 0% 94 42.0%1032EDKn10983D87 EK8767521051062
Rond 8, som ÖV mot par 107, Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw
154 Ö= 420 14 88% 108 45.1%K9843E1062K7E2 Kn75K4ED9542Kn5
164 V= 620 12 75% 120 46.9%872K95DKn97E108 EKn9653ED82622
Rond 9, som NS mot par 101, Gunilla Wallin - Christina Leander
174D N+1 690 16 100% 136 50.1%EKn854K109KD8DKn K109763510K9873
182 S+2 170 16 100% 152 52.8%K4D7DKn107E10743 E1085EKn4328586
Rond 10, som ÖV mot par 117, Ann-Marie Johnsson - Inga-Lill Persson
194 N= -420 11 69% 163 53.7%Kn2109875EKD754 86K953KD621032
202NT Ö= 120 12 75% 175 54.8%D86DKn6ED108773 EKKn71075253E106
Rond 11, som ÖV mot par 114, Marianne Falck - Berit Kallstenius
212 V-2 -100 14 88% 189 56.3%DKn98742KDKn943 E76431059EKn1086
223NT V+1 630 16 100% 205 58.3%1074EK9K873KKn10 D32D764E2E653
Rond 12, som NS mot par 102, Jane Brändemar - Göran Brändemar
235D V= -850 0 0% 205 55.8%K87EKKn10854264 Kn76526763D1095
243 Ö= -140 14 88% 219 57.1%D6397638EKn1084 7EKn82Kn107K7653