Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
BK Bridgehuset » Mallorca 2018 Tävling 3 Grupp A 2018-05-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2018 Tävling 3 Grupp A 2018-05-14

Partävling, 16 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 182.5.

Privatprotokoll för Birgitta Andersson - Annette Karlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 110, Roger Olsson - Lena Johansson
13NT N+1 -430 11 69% 11 69.0%821098Kn105EKn852 D1096547653K42
21NT Ö+2 150 10 63% 21 66.0%E91065E84KD1072 10532E987D7E98
Rond 2, som ÖV mot par 118, Irene Nilsson - Bengt Nilsson
33NT S+1 -430 3 19% 24 50.3%Kn8753D87574K6 D2E1064285Kn1097
43NT V-2 -200 4 25% 28 44.0%K101025KDKn98653 DKn984Kn54EKD87
Rond 3, som ÖV mot par 109, Agneta Johansson - Lars Svensson
56NT Ö= 990 13 81% 41 51.4%KDKn9Kn106E764E7 8EKD74K3KDKn64
63 N-1 50 9 56% 50 52.2%107632D108KKn798 ED8EKn7632D952
Rond 4, som ÖV mot par 115, Eva Svantesson - Elisabet Rugfelt
72NT S-2 200 12 75% 62 55.4%K764D634DKn973 952742EDKn932K
84 Ö-1 -50 10 63% 72 56.4%ED32KD932K528 6EKn864Kn9876Kn6
Rond 5, som ÖV mot par 113, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
94 S-1 50 12 75% 84 58.4%ED73Kn7593KKn95 E9863DKn1087586
103NT N+2 -660 0 0% 84 52.6%963E75K8742D7 K8721093106Kn1063
Rond 6, som NS mot par 104, Lena Gottfries - Inge Krause Jonshult
116 N-2 -100 4 25% 88 50.1%E5E932EKn1052E10 Kn864D9743KD65
123 S+3 170 9 56% 97 50.6%ED10322Kn94K543 K4E8764DED862
Rond 7, som ÖV mot par 106, Christel Esping - Eva Fremner
133 Ö+1 130 11 69% 108 52.0%Kn52D6E74ED873 97EKKn9K52Kn1042
145 N-4 200 16 100% 124 55.4%Kn9K6EK82KKn943 D5443DKn9764E5
Rond 8, som NS mot par 112, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
153 V= -110 12 75% 136 56.7%E62Kn753Kn106KD8 D10D98831097643
163 V+1 -170 12 75% 148 57.9%104Kn1073K83K953 KD64E1054DKn764
Rond 9, som ÖV mot par 117, Ann-Marie Johnsson - Inga-Lill Persson
174 N= -420 9 56% 157 57.8%D8432Kn95421064 2EDKn76E763E52
182NT N+1 -150 3 19% 160 55.6%93K86963DKn952 DKn7621095EK42K
Rond 10, som NS mot par 114, Marianne Falck - Berit Kallstenius
194 S+2 480 15 94% 175 57.6%K4Kn10842E3Kn986 ED109753ED76Kn4
204 V-2 200 14 88% 189 59.1%10542K843K6424 93E9Kn9KDKn9852
Rond 11, som NS mot par 101, Gunilla Wallin - Christina Leander
213 V-3 150 16 100% 205 61.1%K10826108753KD2 95EKDKn3E64275
223 V+1 -170 6 38% 211 60.0%E986852Kn54D94 KKn5Kn103D1096872
Rond 12, som NS mot par 116, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
234 V+1 -650 10 63% 221 60.2%K87EKKn10854264 Kn76526763D1095
243 V-3 150 16 100% 237 61.8%D6397638EKn1084 7EKn82Kn107K7653