Kommande tävlingar
19/07 Walters Bildelar
27/07 Bridgefestivalen
27/07 SM Par Veteran
Rapporterade tävlingar
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
Bridgeklubben BFR » Sommarbridge 3 2018-06-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Sommarbridge 3 2018-06-14

Partävling, 9 bord, 17 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla-Britta Renman - Ellen Salzberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Jeanette Jensen - Ulla Berglund
13NT Ö= 400 12.0 86% 12 86.0%7E73EKKn8KD1065 E109842D4D4984
23NT N= -600 2.0 14% 14 50.0%KDKn763D975654 1042E10946KDKn92
Rond 2, som NS mot par 7, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
31NT Ö+1 -120 4.0 29% 18 43.0%DKn710E642DKn1073 9542ED9759759
44D N= 790 14.0 100% 32 57.2%KD1083ED754282 Kn65Kn86Kn987EK10
Rond 3, som NS mot par 8, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
55 V-3 150 6.0 43% 38 54.4%D71082K874D876 KKD9765ED9525
63NT S= 400 6.0 43% 44 52.5%7ED987EK102E92 E108632DKn74Kn64
Rond 4, som NS mot par 9, Anneli Sagersten - Björn Backlund
73 V-3 300 12.0 86% 56 57.3%D5K964E654972 K1073KKn83EK654
83NT N+1 430 2.0 14% 58 51.9%EK4K109EDKnKn872 Kn9743102EKD1053
Rond 5, som ÖV mot par 10, Bert Hellström - Sven-Erik Svedin
94 N+2 -480 0.0 0% 58 46.1%873109872108763 9743DKn54E6KDKn
101NT N+2 -150 2.0 14% 60 42.9%E43E962Kn10D754 96Kn43ED765632
Rond 6, som NS mot par 11, Bo Byléhn - Olan Hedström
113NT V+2 -460 3.0 21% 63 40.9%108553K109743104 K92ED645Kn9875
121NT Ö-2 100 5.0 36% 68 40.5%E972DKn63K74Kn7 KD106E1072D9653
Rond 7, som NS mot par 12, Renate Rhodin - Ingemar Svensson
133NT Ö-1 100 14.0 100% 82 45.1%96Kn3D10652KKn83 E5321082Kn87E109
143NT N= 400 11.0 79% 93 47.5%D52EKn943EKD32 Kn93KD1098K2764
Rond 8, som NS mot par 1, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
153 S+2 200 5.0 36% 98 46.7%E82K108Kn7643104 5ED7432EK9898
163 N-1 -50 3.0 21% 101 45.1%953ED765327D3 ED104KD932Kn1054
Rond 9, som NS mot par 2, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
174 V-2 100 13.0 93% 114 47.9%KKn6E98K105Kn1054 ED76432987632
183NT N-1 -100 2.0 14% 116 46.1%E87KKn3EK4DKn54 Kn5D10754Kn76K82
Rond 10, som NS mot par 3, Ulla Blanck - Poul Steckhahn
191 S= 80 1.0 7% 117 44.0%KKn9K8E8765DKn3 E83Kn1076D109E107
201NT Ö+1 -120 6.0 43% 123 44.0%53ED5D10932K87 Kn1092Kn109644E95
Rond 11, Frirond
21  - 6.3 45% 129.3 44.0%K2KKn3108653EK10 873E964Kn7Kn732
22  - 6.3 45% 135.6 44.0%D10954Kn833EK84 EK396572Kn7632
Rond 12, som ÖV mot par 5, Maud Ritzen - Solveig Lundström
234 S-1 100 4.0 29% 139.6 43.4%4KnDKn9763ED865 Kn962K1064E10293
244 N-3 150 12.0 86% 151.6 45.2%KKn5K97KKn954Kn2 4364E862E10986