Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Sundsvallsbridgen » Simultanbarometer 2018-04-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Sundsvallsbridgen

Simultanbarometer 2018-04-16

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Ingrid Bovin - Inger Byström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Torsten Stier - Torbjörn Larsson
11NT V-2 -100 13 65% 13 65.0%KD76541074EK96 Kn653293K92D42
23 S+2 -200 19 95% 32 80.0%652D7210963Kn97 104EKn10953KD2105
Rond 2, som ÖV mot par 19, Eva Angestad - Laila Näslund
33 N-2 100 17 85% 49 81.7%K863EK10DKn96E4 Kn107Kn8532105397
41NT N= -90 8 40% 57 71.2%DKn108D10775EKn108 E9764KKn843Kn62
Rond 3, som NS mot par 21, Ing-Marie Östman - Linda Eklund
51NT N+1 120 19 95% 76 76.0%E5K83K8632EK5 D84Kn106E7541063
63 S= 140 13 65% 89 74.2%K4K98K965E642 E8765E1053ED98
Rond 4, som NS mot par 2, Margareta Ljunggren - Barbro Hegrelius Jonson
73NT N+4 720 11 55% 100 71.4%KKn5Kn10E10832KD8 E62EKD7434EKn2
83NT N+3 490 20 100% 120 75.0%8754K74326EKn7 ED10EKD9753D106
Rond 5, som ÖV mot par 4, Dan Mattsson - Thore Wernkvist
91 S+2 -140 16 80% 136 75.6%KD8Kn1072104KD108 10932D9653K862
103 S-2 200 15 75% 151 75.5%Kn93Kn109545ED63 1087542EDKKn1082
Rond 6, som ÖV mot par 22, Alfhild Jacobsson - Eva Engström
114 Ö= 420 7 35% 158 71.8%K5ED102D982D103 Kn104K976EK10654
122 V+1 140 14 70% 172 71.7%K875E105474376 ED64D982D62K10
Rond 7, som NS mot par 8, Ingrid Persson - Anita Ivrell
133NT N+3 690 14 70% 186 71.5%E643K5KD1093E6 K82EKn9Kn86KDKn10
145 Ö-1 50 20 100% 206 73.6%10649852K6KD108 E985KKn7647232
Rond 8, som ÖV mot par 10, Christer Hellström - Jan Jacobsson
152 V+1 140 8 40% 214 71.3%E1092Kn764KKn297 Kn83EK10894EKn103
163 N+2 -200 11 55% 225 70.3%E2ED1064106D852 KKn832Kn985Kn943
Rond 9, som ÖV mot par 12, Staffan Hedman - Emil Tibblin
174 Ö+2 480 10 50% 235 69.1%EKnEKD10532KD32 D10954Kn7E872D7
184 S+1 -650 4 20% 239 66.4%6DKn105Kn105Kn8654 D32E984K62D32
Rond 10, som NS mot par 14, Renate Rhodin - Ingemar Svensson
192 S+2 170 12 60% 251 66.1%KD72Kn1083D9E105 E98634542KKn62
202 N= 90 14 70% 265 66.2%ED9985EKn975Kn9 421072KD102D652
Rond 11, som NS mot par 16, Inger Olsson - Hans Gösta Engren
212 N+2 170 19 95% 284 67.6%Kn8EKn65EKD10632 ED1042410543275
224 Ö+1 -650 14 70% 298 67.7%KD1075K854D1084 97398410769753
Rond 12, som NS mot par 18, Ing-Britt Nyholm - Ulla Nilsson
23Pass 5 25% 303 65.9%D1098386Kn62EK9 E423E1094DKn643
244 N= 420 12 60% 315 65.6%EDKn97410Kn32KDKn 8EDKn642EK10463