Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-05-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-05-28

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
12 N+1 -140 5.0 25% 5 25.0%EK85872976K76 1076432ED108354
24 N= -620 4.0 20% 9 22.5%KD3E10943Kn7543 Kn765210984K1098
Rond 2, som NS mot par 14, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
32 V+2 -170 2.0 10% 11 18.3%109KD84EKn104D62 KKn85109632D375
42 V+3 -150 3.0 15% 14 17.5%E87639732KED2 Kn42K1064852975
Rond 3, som NS mot par 13, Karsten Willén - Gun Bellander
52 S-1 -100 3.0 15% 17 17.0%K98D99864E872 4E10854EDKn5KKn4
64 S+1 450 12.0 60% 29 24.2%9KKn9753KD9Kn98 E632E108EKn62E6
Rond 4, Frirond
7  - 7.1 36% 36.1 25.9%Kn84282D9Kn10732 K9631043K103E64
8  - 7.1 36% 43.2 27.1%E102D108E8Kn6542 Kn98547KD107437
Rond 5, som NS mot par 23, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
94 Ö+1 -650 7.0 35% 50.2 28.0%D654EKn8Kn1096210 Kn107329783D976
103 Ö= -140 9.0 45% 59.2 29.7%64ED1093Kn6E1086 Kn7Kn8K109732K95
Rond 6, som ÖV mot par 22, Britten Synnergren - Jeanette Svensson
113NT S+1 -430 2.0 10% 61.2 27.9%761065DKn10832107 Kn943ED93K94K9
123NT S+1 -630 14.0 70% 75.2 31.4%E74832873Kn764 53KKn109762E532
Rond 7, som NS mot par 21, Stig Unoson - Björn Klefbohm
133NT N+1 630 16.0 80% 91.2 35.2%K829653D3E1052 EKn6K107EK975K4
142 S-1 -50 12.0 60% 103.2 36.9%Kn10E863864D985 D9863Kn7EK7232
Rond 8, som ÖV mot par 20, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
154 Ö-3 -150 1.0 5% 104.2 34.8%EKKn5429764DKn3 D1093Kn1063D53108
163 Ö-2 -200 0.0 0% 104.2 32.6%KKn87K8752EDKn6 96Kn742EKD9832
Rond 9, som NS mot par 19, Gunlis Åberg - Mona Berge
171NT Ö+1 -120 9.0 45% 113.2 33.4%KDKn7D974D2983 542K6K10853E52
182 Ö+1 -140 7.0 35% 120.2 33.4%E10687874EK952 8EKn9642D5Kn843
Rond 10, som NS mot par 18, Karen Nielsen - Berit Linse
194 S+2 480 15.0 75% 135.2 35.6%1094KD810863DKn2 EK87639E54E105
204 S-2 -200 4.0 20% 139.2 34.9%K107532873Kn1072 DEKD7DKn10EK864
Rond 11, som NS mot par 17, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
212NT Ö+2 -180 7.0 35% 146.2 34.9%E10857732Kn8743 K973E8643DKn105
224 Ö= -620 3.0 15% 149.2 34.0%Kn109109853D7D96 K8DKn74853E542
Rond 12, som ÖV mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
232 Ö+2 170 12.0 60% 161.2 35.1%EDKn2Kn3E108EK97 8763764K54D83
243 Ö-1 -50 10.0 50% 171.2 35.7%K642EDKn105Kn576 DK31083EKn109832