Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-05-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-05-28

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, Frirond
1  - 9.8 49% 9.8 49.0%KnK109643K5EKn32 D9Kn5EDKn42D1098
2  - 9.8 49% 19.6 49.0%E4EDKn752D875E 10983K6KKn62D62
Rond 2, som NS mot par 23, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
33 S= 140 19.0 95% 38.6 64.3%109KD84EKn104D62 KKn85109632D375
43 V+1 -130 11.0 55% 49.6 62.0%E87639732KED2 Kn42K1064852975
Rond 3, som NS mot par 22, Britten Synnergren - Jeanette Svensson
53 Ö-2 100 10.0 50% 59.6 59.6%K98D99864E872 4E10854EDKn5KKn4
64 N= 420 5.0 25% 64.6 53.8%9KKn9753KD9Kn98 E632E108EKn62E6
Rond 4, som NS mot par 21, Stig Unoson - Björn Klefbohm
74 V-1 100 20.0 100% 84.6 60.4%Kn84282D9Kn10732 K9631043K103E64
83 N-1 -50 14.0 70% 98.6 61.6%E102D108E8Kn6542 Kn98547KD107437
Rond 5, som ÖV mot par 20, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
94 Ö+1 650 13.0 65% 111.6 62.0%EK810543EK5K84 9KD62D74EKn532
103 Ö+1 170 18.0 90% 129.6 64.8%E9532K765EDKn3 KD10842854D742
Rond 6, som NS mot par 19, Gunlis Åberg - Mona Berge
113 S+1 170 11.0 55% 140.6 63.9%K1084765EDKn862 ED852KKn72E543
123NT S= 600 2.0 10% 142.6 59.4%KKn1096ED10954D10 D82D654EKKnK98
Rond 7, som ÖV mot par 18, Karen Nielsen - Berit Linse
132 S+1 -140 18.0 90% 160.6 61.8%D10973E8264Kn76 54DKn4Kn1082D983
141NT V= 90 11.0 55% 171.6 61.3%E54109Kn1093Kn764 K72KD542D5EK10
Rond 8, som NS mot par 17, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
153 Ö-1 50 5.0 25% 176.6 58.9%7KD82E97EK642 86E54KKn1082975
163 S-4 -200 0.0 0% 176.6 55.2%D104D510643K1074 E532E109863Kn95
Rond 9, som NS mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
171NT V+2 -150 2.0 10% 178.6 52.5%KDKn7D974D2983 542K6K10853E52
183 Ö= -140 7.0 35% 185.6 51.6%E10687874EK952 8EKn9642D5Kn843
Rond 10, som NS mot par 15, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
192 S+2 170 0.0 0% 185.6 48.8%1094KD810863DKn2 EK87639E54E105
202 S= 90 13.0 65% 198.6 49.6%K107532873Kn1072 DEKD7DKn10EK864
Rond 11, som ÖV mot par 14, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
213NT Ö= 400 19.0 95% 217.6 51.8%DKn6252EK96ED10 4KDKn109854K962
222 V+3 200 13.0 65% 230.6 52.4%6542K2Kn109K1073 ED73E6EK642Kn8
Rond 12, som ÖV mot par 13, Karsten Willén - Gun Bellander
232 Ö+1 140 4.0 20% 234.6 51.0%EDKn2Kn3E108EK97 8763764K54D83
244 Ö-3 -150 1.0 5% 235.6 49.1%K642EDKn105Kn576 DK31083EKn109832