Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-04-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-04-30

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Ingegerd Jeppsson - Leif Eklund
12 Ö+1 -110 18 82% 18 82.0%5421097363Kn832 DKn63EKKnKn98K104
23 S= 140 18 82% 36 82.0%KKn1042K1063KK87 ED9873D9108732
Rond 2, som NS mot par 13, Stig Unoson - Björn Klefbohm
34 S+1 450 21 95% 57 86.3%KD107E9KKn10K983 EKn52D6262E652
43 V-2 200 13 59% 70 79.5%6EK762KD95KD5 D987D94342963
Rond 3, som NS mot par 12, Ulla Borgström - Monica Wester
55 S-1 -100 5 23% 75 68.2%7DKn5DKn974Kn654 EK108K6E8653210
63 S= 140 16 73% 91 69.0%DKn95E7432K854 EK10741093DKnEKn3
Rond 4, som ÖV mot par 25, Bodil Wikström - Ulla Lundström
73 V= 140 13 59% 104 67.6%1093Kn1083ED76E2 KD8KD54KKn8543
83NT Ö+2 460 12 55% 116 66.0%KKn108DKn6105KDKn5 943E8EKD64E94
Rond 5, som ÖV mot par 24, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
92NT N-2 100 4 18% 120 60.7%E1042D1073D3Kn103 K5KKn9K98652K9
103NT S-3 300 22 100% 142 64.6%E43D921072K953 KKn96E1074431087
Rond 6, som NS mot par 23, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
113 Ö= -140 11 50% 153 63.3%52KD973E43632 D7Kn10K108765D54
123NT V-2 100 17 77% 170 64.4%8756E108742D95 K963ED532Kn6108
Rond 7, som ÖV mot par 22, Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén
134 N-3 300 22 100% 192 67.2%D1063EKnKn762K64 Kn872D10634E832
143NT V+2 460 20 91% 212 68.9%KKn1085D64DKn843 D7E92EK7ED1062
Rond 8, som NS mot par 20, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
153NT N-1 -100 5 23% 217 65.8%EKn946EDKn3E762 D2DKn9853K81043
162 S+1 140 22 100% 239 67.9%EK2K52Kn54EK53 10943Kn93K29874
Rond 9, som NS mot par 19, Anders Olsson - Sten Ahlgren
171NT V+2 -150 9 41% 248 66.4%E8321096K8762K 764KD7243D832
184 V+3 -510 0 0% 248 62.7%86532KD874K43 KKnK542E1032862
Rond 10, som NS mot par 18, Karin Eresund - Birgitta Johansson
193 N+1 130 19 86% 267 63.9%K5EK9765E9643 KKn8652942Kn4Kn5
201 Ö= -70 12 55% 279 63.5%DKn8Kn8464E10853 K1095ED9932Kn42
Rond 11, som NS mot par 17, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
213NT Ö= -400 12 55% 291 63.0%KKn964K9759823 1082D84763D1072
224 S-1 -50 2 9% 293 60.6%E8496Kn95EK753 KD10963ED104D69
Rond 12, som ÖV mot par 16, Christian Frisk - Mona Andersson
234 N-1 100 9 41% 302 59.7%765D75362EK109 EKDKn2Kn10Kn94DKn6
243D S-2 300 22 100% 324 61.4%82DKn10610529765 KKn4E52K93E1083