Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp max 54 par TL Anders 2018-04-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp max 54 par TL Anders 2018-04-15

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
12 Ö+1 140 11 92% 11 92.0%KKn1054D3763KD10 E6E10542D4Kn975
22 S+2 -170 2 17% 13 54.5%K854KD84KKn843 Kn3102D10973K1082
Rond 2, som ÖV mot par 5, Palle Hansen - Karin Lindbladh
33 S+2 -200 11 92% 24 67.0%E973EK108543Kn7 10810764Kn972983
42 V= 90 8 67% 32 67.0%Kn67647532ED94 KD3E2K1086Kn732
Rond 3, som ÖV mot par 4, Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck
54D V-1 -100 10 83% 42 70.2%EKn8310863842D5 D104Kn9510K107632
63NT N+1 -430 0 0% 42 58.5%1061062E853D862 DKn92K53K42K53
Rond 4, som NS mot par 9, John Svensson - Sigrid Svenson
73 V+1 -130 3 25% 45 53.7%K62D98D53KDKn9 E105Kn65410E10765
84D S-4 -800 0 0% 45 47.0%Kn83E862KDKn947 D10769745EKD52
Rond 5, som NS mot par 3, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
93NT N= 400 4 33% 49 45.4%K54EKn10932109Kn2 102K5EKKn76ED105
102NT N= 120 6 50% 55 45.9%D6KD5286K10872 KKn984Kn103KDKn4Kn
Rond 6, som NS mot par 10, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
113 N+2 150 6 50% 61 46.3%K109864EKKn763D EKn7Kn8310829752
122 N+1 140 2 17% 63 43.8%KDEKn109874D7109 Kn943K53E104854
Rond 7, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning
133NT V-2 -200 0 0% 63 40.5%DKn104108E962ED10 K53DKn9K843Kn54
145D N-3 500 12 100% 75 44.7%1076433K104K983 DKn9EKEKn3EKn1052
Rond 8, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Ulla Lundström
153 S-2 -200 2 17% 77 42.9%6D73KKn2E107652 E1054109E8643KKn
164 V-1 100 12 100% 89 46.4%D65943Kn984397 972Kn6D2KDKn842
Rond 9, som ÖV mot par 11, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
172NT S-1 50 3 25% 92 45.2%EKn8732Kn3KKn363 D109765E102E972
183NT V+2 460 9 75% 101 46.8%Kn9105D1097653E6 EK42ED73K4KD3
Rond 10, som ÖV mot par 6, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
193NT V+1 630 8 67% 109 47.9%E10973D4KD9632 KDEK1031085D975
204 S= -620 0 0% 109 45.5%ED10732Kn10965E7 3KnKD432D98653
Rond 11, som NS mot par 8, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
214 V+1 -450 4 33% 113 44.9%10829864Kn62Kn103 Kn10ED10984ED842
223 N-2 -100 6 50% 119 45.1%K33D753EDKn1086 Kn1074Kn98654297
Rond 12, som ÖV mot par 14, Ulla Öberg - Ingegärd Espelund
237 S= -2210 2 17% 121 43.9%7652107362Kn762 4Kn6410854109543
242 N= -90 1 8% 122 42.4%KKn94Kn65EK6D106 863D104D1097985