Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp max 54 par TL Anders 2018-04-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp max 54 par TL Anders 2018-04-15

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Palle Hansen - Karin Lindbladh

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Ulla Lundström
12 V= 90 6 50% 6 50.0%KKn1054D3763KD10 E6E10542D4Kn975
22NT V-1 -50 6 50% 12 50.0%K854KD84KKn843 Kn3102D10973K1082
Rond 2, som NS mot par 7, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
33 S+2 200 1 8% 13 36.0%Kn62EKn95DEK1065 KD54KD8326D42
42 V= -90 4 33% 17 35.2%942Kn953ED4K106 E10875KD108Kn985
Rond 3, som NS mot par 1, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
55 N+1 620 5 42% 22 36.6%752KEKDKn76539 K96ED7429EKn84
61NT Ö-1 100 3 25% 25 34.7%EK754Kn87DKn76Kn 83ED94109E10974
Rond 4, som NS mot par 8, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
73 V+1 -130 3 25% 28 33.3%K62D98D53KDKn9 E105Kn65410E10765
84 V-3 150 10 83% 38 39.5%Kn83E862KDKn947 D10769745EKD52
Rond 5, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning
94 N= -420 4 33% 42 38.8%763D87D854373 EDKn98642K9864
103 N-4 400 12 100% 54 44.9%7529853E96543 E103E764E10972D
Rond 6, som NS mot par 12, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
113 Ö+2 -200 0 0% 54 40.8%K109864EKKn763D EKn7Kn8310829752
124 V-1 50 0 0% 54 37.4%KDEKn109874D7109 Kn943K53E104854
Rond 7, som ÖV mot par 9, John Svensson - Sigrid Svenson
131NT V= 90 7 58% 61 39.0%DKn104108E962ED10 K53DKn9K843Kn54
142NT V+2 180 2 17% 63 37.4%1076433K104K983 DKn9EKEKn3EKn1052
Rond 8, som ÖV mot par 4, Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck
153 S= -110 4 33% 67 37.1%K93EKKn84D7D43 DKn872652109598
163NT V+1 630 10 83% 77 40.0%Kn104EK1072106E103 EK83D85EK7565
Rond 9, som NS mot par 6, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
172 Ö+1 -140 4 33% 81 39.6%965EK1082987510 K4D4D64KDKn854
182 V+3 -150 10 83% 91 42.0%107653842EKn1075 D8KKn96Kn829842
Rond 10, som NS mot par 14, Ulla Öberg - Ingegärd Espelund
194 Ö+1 -650 2 17% 93 40.7%Kn52Kn652E74Kn84 864987KnEK10632
205 Ö-2 200 10 83% 103 42.8%Kn9865D1098EK102 K42EK765487Kn4
Rond 11, som ÖV mot par 10, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
211 S+2 -110 0 0% 103 40.8%K97654E73K776 EDKn3KD5253K95
223NT Ö-2 -200 0 0% 103 38.9%D86107EKn86K542 E952EKD42K1093
Rond 12, som ÖV mot par 3, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
234 S+3 -710 10 83% 113 40.8%7652107362Kn762 4Kn6410854109543
241 Ö= 80 10 83% 123 42.6%KKn94Kn65EK6D106 863D104D1097985