Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp max 54 par TL Anders 2018-04-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp max 54 par TL Anders 2018-04-15

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
12 Ö-1 50 9 75% 9 75.0%D82Kn961092E643 973K87EKKn8582
22 S= 110 8 67% 17 71.0%E97E65E5EDKn65 D1062Kn97364297
Rond 2, som NS mot par 12, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
35D Ö-1 200 1 8% 18 50.0%Kn62EKn95DEK1065 KD54KD8326D42
43 S+1 170 10 83% 28 58.2%942Kn953ED4K106 E10875KD108Kn985
Rond 3, som NS mot par 7, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
54D V-1 100 2 17% 30 50.0%752KEKDKn76539 K96ED7429EKn84
63NT N+1 430 12 100% 42 58.3%EK754Kn87DKn76Kn 83ED94109E10974
Rond 4, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning
73 V+1 130 9 75% 51 60.7%DKn743EK648432 9810732EKKn9872
83D N-2 300 10 83% 61 63.5%EK54E8762Kn1096 92KDKn1053103843
Rond 5, som NS mot par 11, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
94 N-1 -50 2 17% 63 58.3%K54EKn10932109Kn2 102K5EKKn76ED105
102D V-1 200 10 83% 73 60.8%D6KD5286K10872 KKn984Kn103KDKn4Kn
Rond 6, som ÖV mot par 8, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
114 N= -420 2 17% 75 56.8%D54KD10965D5K3 32E7294EKn10864
124 N= -620 2 17% 77 53.5%E1076562K96Kn76 82DKn8532EKD32
Rond 7, som ÖV mot par 3, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
131NT Ö+1 120 12 100% 89 57.1%DKn104108E962ED10 K53DKn9K843Kn54
143NT V+1 430 7 58% 96 57.1%1076433K104K983 DKn9EKEKn3EKn1052
Rond 8, som NS mot par 5, Palle Hansen - Karin Lindbladh
153 S= 110 8 67% 104 57.8%6D73KKn2E107652 E1054109E8643KKn
163NT V+1 -630 2 17% 106 55.2%D65943Kn984397 972Kn6D2KDKn842
Rond 9, som NS mot par 14, Ulla Öberg - Ingegärd Espelund
174 S-3 -150 0 0% 106 52.0%965EK1082987510 K4D4D64KDKn854
183NT V= -400 7 58% 113 52.3%107653842EKn1075 D8KKn96Kn829842
Rond 10, som ÖV mot par 9, John Svensson - Sigrid Svenson
193NT V= 600 6 50% 119 52.2%E10973D4KD9632 KDEK1031085D975
204 N-2 200 10 83% 129 53.8%ED10732Kn10965E7 3KnKD432D98653
Rond 11, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Ulla Lundström
214 Ö+1 450 8 67% 137 54.4%K97654E73K776 EDKn3KD5253K95
224 V-1 -100 2 17% 139 52.7%D86107EKn86K542 E952EKD42K1093
Rond 12, som ÖV mot par 1, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
233NT N+4 -720 8 67% 147 53.3%7652107362Kn762 4Kn6410854109543
241NT Ö-1 -50 4 33% 151 52.5%KKn94Kn65EK6D106 863D104D1097985