Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp max 54 par TL Anders 2018-04-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp max 54 par TL Anders 2018-04-15

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Karin Sjögren - Louise Nordlindh

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning
14 V-4 -200 0 0% 0 0.0%KKn1054D3763KD10 E6E10542D4Kn975
24 S-3 300 12 100% 12 50.0%K854KD84KKn843 Kn3102D10973K1082
Rond 2, som NS mot par 8, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
35D S= 650 12 100% 24 66.7%Kn62EKn95DEK1065 KD54KD8326D42
41NT Ö= -90 4 33% 28 58.2%942Kn953ED4K106 E10875KD108Kn985
Rond 3, som ÖV mot par 5, Palle Hansen - Karin Lindbladh
55 N+1 -620 7 58% 35 58.2%EKn8310863842D5 D104Kn9510K107632
61NT Ö-1 -100 9 75% 44 61.0%1061062E853D862 DKn92K53K42K53
Rond 4, som ÖV mot par 12, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
73 V= 110 3 25% 47 55.9%DKn743EK648432 9810732EKKn9872
82 V-1 -50 4 33% 51 53.0%EK54E8762Kn1096 92KDKn1053103843
Rond 5, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Ulla Lundström
94 N= 420 8 67% 59 54.6%K54EKn10932109Kn2 102K5EKKn76ED105
103 Ö-2 200 10 83% 69 57.4%D6KD5286K10872 KKn984Kn103KDKn4Kn
Rond 6, som NS mot par 14, Ulla Öberg - Ingegärd Espelund
115 Ö-2 100 4 33% 73 55.2%K109864EKKn763D EKn7Kn8310829752
125 Ö-3 150 4 33% 77 53.3%KDEKn109874D7109 Kn943K53E104854
Rond 7, som ÖV mot par 6, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
133 Ö-1 -100 3 25% 80 51.2%DKn104108E962ED10 K53DKn9K843Kn54
144 Ö+1 450 10 83% 90 53.4%1076433K104K983 DKn9EKEKn3EKn1052
Rond 8, som ÖV mot par 11, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
153 S= -110 4 33% 94 52.1%K93EKKn84D7D43 DKn872652109598
164 V= 620 6 50% 100 51.9%Kn104EK1072106E103 EK83D85EK7565
Rond 9, som ÖV mot par 10, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
172 Ö+1 140 8 67% 108 52.8%EKn8732Kn3KKn363 D109765E102E972
183NT V+2 460 9 75% 117 54.1%Kn9105D1097653E6 EK42ED73K4KD3
Rond 10, som NS mot par 3, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
192 Ö+4 -170 8 67% 125 54.7%Kn52Kn652E74Kn84 864987KnEK10632
203 S= 140 8 67% 133 55.4%Kn9865D1098EK102 K42EK765487Kn4
Rond 11, som NS mot par 9, John Svensson - Sigrid Svenson
214 Ö+1 -450 4 33% 137 54.3%10829864Kn62Kn103 Kn10ED10984ED842
223 V= -140 4 33% 141 53.3%K33D753EDKn1086 Kn1074Kn98654297
Rond 12, som NS mot par 4, Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck
233NT N+4 720 4 33% 145 52.4%DKn3E52KDKn7EK8 EK1098KD98E93D
241NT Ö-1 50 8 67% 153 53.0%107K873432EKn42 ED52E92Kn85K73