Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Roger Olsson - Lars Olsson
11NT V= -90 9.0 45% 9 45.0%KKn1092D976E754 6452KD532K1083
25 S+1 620 14.0 70% 23 57.5%K94Kn109KDKnKKn64 E2EDE632108532
Rond 2, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Sonja Lindblom
33NT N+1 -430 8.0 40% 31 51.7%Kn8710865324654 EKD2D9532KKn87
44 S= -620 1.0 5% 32 40.0%EKn7329854KKn86 843298654ED3E
Rond 3, Frirond
5  - 11.8 59% 43.8 43.8%K754KDKn9522K10 EKnE3K87Kn87543
6  - 11.8 59% 55.6 46.3%Kn1082K105386D74 ED43E987109832
Rond 4, som NS mot par 23, Leif Ekblad - Ellinor Madsen
75 S= 600 16.0 80% 71.6 51.1%E108E10832KD1062 652E9KDKn97453
83 S-1 -50 0.0 0% 71.6 44.8%9854107D742DKn3 EKED9832109K62
Rond 5, som NS mot par 22, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
95 N+1 480 8.0 40% 79.6 44.2%KDKn74397631084 EK9E1062EKDK63
103NT N= 600 8.0 40% 87.6 43.8%K5EK4D93KD987 10831083E1074EKn10
Rond 6, som ÖV mot par 21, Karin Eresund - Birgitta Johansson
113NT N+2 -460 3.0 15% 90.6 41.2%Kn1076D97E3Kn754 K531082762D1086
123NT S-2 200 16.0 80% 106.6 44.4%EDKn796DKn7Kn932 3DKn1075E1085365
Rond 7, som ÖV mot par 20, Magnus Wegestål - Olle Persson
133 V+2 200 14.0 70% 120.6 46.4%D2KKn1097596D97 EK9764D6752E3
143NT V+2 460 10.0 50% 130.6 46.6%Kn8Kn343EKD10632 E53K752EK96Kn5
Rond 8, som NS mot par 19, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
154 V= -420 14.0 70% 144.6 48.2%D1098264KD10872 641097Kn953K543
164 S+1 450 8.0 40% 152.6 47.7%10E102ED10KKn9765 EKKn9865KD8478
Rond 9, som NS mot par 18, Bodil Wikström - Ulla Lundström
173NT N+1 430 13.0 65% 165.6 48.7%EK108D96362EK10 D43K5E975DKn52
186NT Ö-1 50 17.0 85% 182.6 50.7%DKn28653298737 1054D4DKn1029864
Rond 10, som NS mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
193 V-2 200 20.0 100% 202.6 53.3%875Kn1064262K85 635DKn8EDKn9432
201NT N+1 120 15.0 75% 217.6 54.4%KKn106K93DKn9ED2 9742ED810764105
Rond 11, som NS mot par 16, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
213 N-4 -400 12.0 60% 229.6 54.7%1095EDKn54K8K83 D6872D642D1095
223NT S+1 430 17.0 85% 246.6 56.0%8743DKn9E72K104 DKn109K1075KD3E6
Rond 12, som ÖV mot par 15, Barbro Melander - Britten Synnergren
232 S-2 200 18.0 90% 264.6 57.5%EK5210643KKn72D 96D988643K754
242 V+1 140 19.0 95% 283.6 59.1%KD76943D4E984 Kn943KnKKn932KKn3