Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anita Martinsson - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
11NT V+2 -150 2.0 10% 2 10.0%KKn1092D976E754 6452KD532K1083
25 S= 600 10.0 50% 12 30.0%K94Kn109KDKnKKn64 E2EDE632108532
Rond 2, som ÖV mot par 18, Bodil Wikström - Ulla Lundström
33NT N+4 -520 2.0 10% 14 23.3%Kn8710865324654 EKD2D9532KKn87
42NT N+1 -150 9.0 45% 23 28.8%EKn7329854KKn86 843298654ED3E
Rond 3, som ÖV mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
54 N+2 -680 4.0 20% 27 27.0%D1010874DKn1096E2 986326E543D96
63 V+2 150 5.0 25% 32 26.7%97DKn742ED1043Kn K656KKn952EK65
Rond 4, som NS mot par 16, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
74 V+1 -650 6.0 30% 38 27.1%E108E10832KD1062 652E9KDKn97453
81 S+1 110 8.0 40% 46 28.8%9854107D742DKn3 EKED9832109K62
Rond 5, som NS mot par 15, Barbro Melander - Britten Synnergren
94 N+2 480 8.0 40% 54 30.0%KDKn74397631084 EK9E1062EKDK63
103NT N+2 660 16.0 80% 70 35.0%K5EK4D93KD987 10831083E1074EKn10
Rond 6, som NS mot par 14, Roger Olsson - Lars Olsson
113NT N= 400 5.0 25% 75 34.1%E984EK6K108K92 D2Kn543DKn954E3
122 S-1 -100 9.0 45% 84 35.0%9654K4394KD104 K1082E82K62E87
Rond 7, som NS mot par 13, Stig Unoson - Sonja Lindblom
132 V+1 -140 14.0 70% 98 37.7%53E84EDKn108652 Kn10832K843KKn104
145 Ö= -400 19.0 95% 117 41.8%D109761098410287 K42ED6DKn87594
Rond 8, Frirond
15  - 6.9 34% 123.9 41.3%5E852ED762EKn9 EKKn73KDKn310846
16  - 6.9 34% 130.8 40.8%D2Kn9763KKn52D4 743598643E1032
Rond 9, som NS mot par 23, Leif Ekblad - Ellinor Madsen
173NT N= 400 3.0 15% 133.8 39.3%EK108D96362EK10 D43K5E975DKn52
186NT Ö= -990 5.0 25% 138.8 38.5%DKn28653298737 1054D4DKn1029864
Rond 10, som ÖV mot par 22, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
194 S-1 50 2.0 10% 140.8 37.0%EKKn927310975410 D104EKD98EK376
201NT N= -90 13.0 65% 153.8 38.4%53Kn7E853KKn976 ED8106542K2843
Rond 11, som NS mot par 21, Karin Eresund - Birgitta Johansson
214 V+3 -510 1.0 5% 154.8 36.8%1095EDKn54K8K83 D6872D642D1095
224 S-2 -100 0.0 0% 154.8 35.1%8743DKn9E72K104 DKn109K1075KD3E6
Rond 12, som NS mot par 20, Magnus Wegestål - Olle Persson
231 S= 80 9.0 45% 163.8 35.6%103KKn75ED95Kn82 DKn874E210E10963
243 V= -140 1.0 5% 164.8 34.3%E10852D106287D6 EK875E106510752