Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
12 N-1 50 7.0 35% 7 35.0%D53EK1043E98Kn2 E87Kn8Kn10764D96
23NT N-2 200 20.0 100% 27 67.5%87K87421097597 DKn1065365384ED
Rond 2, som ÖV mot par 16, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
35 S-1 50 20.0 100% 47 78.3%Kn8710865324654 EKD2D9532KKn87
42NT N+1 -150 9.0 45% 56 70.0%EKn7329854KKn86 843298654ED3E
Rond 3, som NS mot par 15, Barbro Melander - Britten Synnergren
54 N+2 680 16.0 80% 72 72.0%K754KDKn9522K10 EKnE3K87Kn87543
65 V= -600 6.0 30% 78 65.0%Kn1082K105386D74 ED43E987109832
Rond 4, som NS mot par 14, Roger Olsson - Lars Olsson
75 V= -650 6.0 30% 84 60.0%E108E10832KD1062 652E9KDKn97453
82NT Ö-4 200 19.0 95% 103 64.4%9854107D742DKn3 EKED9832109K62
Rond 5, som NS mot par 13, Stig Unoson - Sonja Lindblom
96 N= 980 17.0 85% 120 66.7%KDKn74397631084 EK9E1062EKDK63
103NT S+2 660 16.0 80% 136 68.0%K5EK4D93KD987 10831083E1074EKn10
Rond 6, Frirond
11  - 12.9 64% 148.9 67.6%E984EK6K108K92 D2Kn543DKn954E3
12  - 12.9 64% 161.8 67.3%9654K4394KD104 K1082E82K62E87
Rond 7, som ÖV mot par 23, Leif Ekblad - Ellinor Madsen
133 V+1 170 11.0 55% 172.8 66.4%D2KKn1097596D97 EK9764D6752E3
143NT V+4 520 20.0 100% 192.8 68.8%Kn8Kn343EKD10632 E53K752EK96Kn5
Rond 8, som NS mot par 22, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
154 V+2 -480 1.0 5% 193.8 64.5%D1098264KD10872 641097Kn953K543
164 S+3 510 18.0 90% 211.8 66.1%10E102ED10KKn9765 EKKn9865KD8478
Rond 9, som ÖV mot par 21, Karin Eresund - Birgitta Johansson
173NT N= -400 17.0 85% 228.8 67.2%Kn765210872Kn1043 9EKn4KD8439876
186NT Ö= 990 15.0 75% 243.8 67.7%K9KKn7E54EKD102 E8763E109K6Kn53
Rond 10, som NS mot par 20, Magnus Wegestål - Olle Persson
194 Ö= -620 4.0 20% 247.8 65.2%875Kn1064262K85 635DKn8EDKn9432
201NT N-1 -100 1.0 5% 248.8 62.1%KKn106K93DKn9ED2 9742ED810764105
Rond 11, som NS mot par 19, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
214 Ö-2 100 18.0 90% 266.8 63.5%1095EDKn54K8K83 D6872D642D1095
223NT S+1 430 17.0 85% 283.8 64.5%8743DKn9E72K104 DKn109K1075KD3E6
Rond 12, som NS mot par 18, Bodil Wikström - Ulla Lundström
232 Ö-2 200 16.0 80% 299.8 65.1%103KKn75ED95Kn82 DKn874E210E10963
244 S-1 -50 9.0 45% 308.8 64.3%E10852D106287D6 EK875E106510752