Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Judit Derzsi-Jalgard - Jan Öhman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Barbro Melander - Britten Synnergren
11NT V+2 150 18.0 90% 18 90.0%D53EK1043E98Kn2 E87Kn8Kn10764D96
23 S+2 -150 17.0 85% 35 87.5%87K87421097597 DKn1065365384ED
Rond 2, som NS mot par 14, Roger Olsson - Lars Olsson
33 S+2 150 7.0 35% 42 70.0%105KKn74Kn6ED1032 9643E9EKD10879
44 S-1 -100 2.0 10% 44 55.0%K7EKD72D75432 DKn1096510KKn106109
Rond 3, som NS mot par 13, Stig Unoson - Sonja Lindblom
54 N+2 680 16.0 80% 60 60.0%K754KDKn9522K10 EKnE3K87Kn87543
65 V= -600 6.0 30% 66 55.0%Kn1082K105386D74 ED43E987109832
Rond 4, Frirond
7  - 8.6 43% 74.6 53.3%E108E10832KD1062 652E9KDKn97453
8  - 8.6 43% 83.2 52.0%9854107D742DKn3 EKED9832109K62
Rond 5, som NS mot par 23, Leif Ekblad - Ellinor Madsen
95 N-1 -50 2.0 10% 85.2 47.3%KDKn74397631084 EK9E1062EKDK63
103NT N+2 660 16.0 80% 101.2 50.6%K5EK4D93KD987 10831083E1074EKn10
Rond 6, som ÖV mot par 22, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
113NT N+2 -460 3.0 15% 104.2 47.4%Kn1076D97E3Kn754 K531082762D1086
125D V-3 -500 2.0 10% 106.2 44.2%EDKn796DKn7Kn932 3DKn1075E1085365
Rond 7, som NS mot par 21, Karin Eresund - Birgitta Johansson
134 Ö+2 -680 0.0 0% 106.2 40.8%53E84EDKn108652 Kn10832K843KKn104
143NT V+3 -490 4.0 20% 110.2 39.4%D109761098410287 K42ED6DKn87594
Rond 8, som ÖV mot par 20, Magnus Wegestål - Olle Persson
153NT Ö-1 -50 0.0 0% 110.2 36.7%5E852ED762EKn9 EKKn73KDKn310846
166 S-1 50 20.0 100% 130.2 40.7%D2Kn9763KKn52D4 743598643E1032
Rond 9, som NS mot par 19, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
173NT N+1 430 13.0 65% 143.2 42.1%EK108D96362EK10 D43K5E975DKn52
186NT Ö= -990 5.0 25% 148.2 41.2%DKn28653298737 1054D4DKn1029864
Rond 10, som NS mot par 18, Bodil Wikström - Ulla Lundström
195D S-3 -500 8.0 40% 156.2 41.1%875Kn1064262K85 635DKn8EDKn9432
201NT N+2 150 20.0 100% 176.2 44.0%KKn106K93DKn9ED2 9742ED810764105
Rond 11, som NS mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
214 V+1 -450 5.0 25% 181.2 43.1%1095EDKn54K8K83 D6872D642D1095
224 S-1 -50 4.0 20% 185.2 42.1%8743DKn9E72K104 DKn109K1075KD3E6
Rond 12, som ÖV mot par 16, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
232NT N-1 100 15.0 75% 200.2 43.5%EK5210643KKn72D 96D988643K754
243 Ö-1 -50 6.0 30% 206.2 43.0%KD76943D4E984 Kn943KnKKn932KKn3