Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Stefan Olausson mot Carl Asklöf och Franciska Levy | ||||||||
1 | 3NT Ö= | 400 | 8 | 80% | 8 | 80.0% | 101093D85EKD843 | EK987ED4297Kn9 |
2 | 6 Ö= | 920 | 10 | 100% | 18 | 90.0% | 77EKKn43E107654 | 98532EKD10D928 |
Rond 2, som Väst med Ola Hellblom mot Ann-Christine Brask och Anders Hellström | ||||||||
3 | 3NT N-3 | 150 | 8 | 80% | 26 | 86.7% | 2E10652EDK10642 | KKn9765K747373 |
4 | 3NT Ö+1 | 630 | 6 | 60% | 32 | 80.0% | EK4EKn9710985210 | 32D5EK763K987 |
Rond 3, som Öst med Eva Klingspor mot Stefan Olausson och Stefan Andersson | ||||||||
5 | 1NT S-1 | 100 | 5 | 50% | 37 | 74.0% | K865E7DKn63E92 | 943Kn10861092K105 |
6 | 2 Ö= | 90 | 8 | 80% | 45 | 75.0% | E65E42Kn832KD9 | 7432983EK9752 |
Rond 4, som Nord med Jan-Olof Hegethorn mot Ola Hellblom och Kerstin HÃ¥stad | ||||||||
7 | 3 N+1 | 130 | 8 | 80% | 53 | 75.7% | KDKn87DEKKn10962 | 83E96439764D3 |
8 | 3 Ö= | -140 | 1 | 10% | 54 | 67.5% | 107610872D8E1094 | 54EKD41076542K |
Rond 5, som Väst med Caroline Tesch mot Bengt Wärn och Ann-Christine Brask | ||||||||
9 | 2 S= | -110 | 6 | 60% | 60 | 66.7% | K832K843DDKn92 | 6EKn9E76547653 |
10 | 4 V= | 620 | 9 | 90% | 69 | 69.0% | KKn74EDKn3E6264 | 103K542954ED92 |
Rond 6, som Nord med Eva Blomberg mot Caroline Tesch och Eva MÃ¥re | ||||||||
11 | 3 Ö= | -140 | 3 | 30% | 72 | 65.5% | Kn7874K964K853 | E64396EKn1073D7 |
12 | 1NT N+2 | 150 | 10 | 100% | 82 | 68.3% | EK997D1093DKn65 | Kn642532E842K8 |
Rond 7, som Öst med Per Grivenfeldt mot Paul Iwarson och Gijsbert Van Liemt | ||||||||
13 | 7RD S-2 | 1000 | 10 | 100% | 92 | 70.8% | 8762E4964D752 | 3D532Kn2KKn10943 |
14 | 2 Ö+1 | 140 | 8 | 80% | 100 | 71.4% | Kn87E105437K732 | KD953DED531064 |
Rond 8, som Väst med Jan Larsson mot Lars-Erik Rudström och Gunnar Enmark | ||||||||
15 | 3NT V= | 400 | 8 | 80% | 108 | 72.0% | E42K94EKn641052 | 5D1086KD102EKn96 |
16 | 3NT Ö= | 600 | 3 | 30% | 111 | 69.4% | E842E7310EKD43 | D5D862ED49762 |
Rond 9, som Syd med Stefan Andersson mot Per Grivenfeldt och Niklas Hanson | ||||||||
17 | 2NT V-3 | 150 | 8 | 80% | 119 | 70.0% | 10972Kn10D75D1042 | K6543EK53963E |
18 | 4 Ö= | -420 | 4 | 40% | 123 | 68.3% | 987104ED72K953 | 5EKn7KKn985D842 |
Rond 10, som Syd med Johan Tesch mot Eva Klingspor och Gunnar Enmark | ||||||||
19 | 3 S-3 | -150 | 6 | 60% | 129 | 67.9% | 43DKn107543DKn43 | KDKn9KKn10843872 |
20 | 3NT V= | -600 | 8 | 80% | 137 | 68.5% | 432Kn9873E86K2 | Kn10E102Kn9Kn98765 |
Rond 11, som Öst med Carl Asklöf mot Bengt Wärn och Jan-Olof Hegethorn | ||||||||
21 | 4 N= | -620 | 4 | 40% | 141 | 67.1% | 109722ED43D932 | K86Kn641062E1074 |
22 | 4 Ö= | 620 | 6 | 60% | 147 | 66.8% | EK43EKn863ED96 | 852D54Kn96EKn85 |
Rond 12, som Öst med Kerstin HÃ¥stad mot Carl Asklöf och Stefan Olausson | ||||||||
23 | 3NT S= | -600 | 4 | 40% | 151 | 65.7% | 98753E541086D9 | 62DKn9Kn972K1085 |
24 | 4 V= | 420 | 1 | 10% | 152 | 63.3% | 8Kn10D1097543K93 | EKDKn764E76K62 |
Rond 13, som Syd med Ann-Christine Brask mot Ola Hellblom och Gudrun Dahlberg | ||||||||
25 | 2 N-2 | -100 | 3 | 30% | 155 | 62.0% | 75K7652Kn98654 | DKn1087K1032KnED7 |
26 | 2 S+2 | 170 | 10 | 100% | 165 | 63.5% | EDKn82K4K87242 | K109D105325KKn53 |
Rond 14, som Syd med Niklas Hanson mot Paul Iwarson och Johan Tesch | ||||||||
27 | 4 S= | 420 | 8 | 80% | 173 | 64.1% | KKn62E6KE109863 | E1043DKn953Kn108Kn |
28 | 5D V-1 | 100 | 7 | 70% | 180 | 64.3% | K85DKn75DKn10983 | 8Kn632EK963E52 |
Rond 15, som Väst med Franciska Levy mot Jan Larsson och Gudrun Dahlberg | ||||||||
29 | 3 N= | -140 | 5 | 50% | 185 | 63.8% | KKn8D842D97454 | 96KKn96Kn10ED962 |
30 | 4D S-3 | 500 | 10 | 100% | 195 | 65.0% | Kn5K2Kn109KKn10943 | 874DKn4EK32E76 |
Rond 16, som Syd med Eva MÃ¥re mot Per Grivenfeldt och Johan Tesch | ||||||||
31 | 3 Ö+1 | -170 | 4 | 40% | 199 | 64.2% | Kn9865D92Kn7D109 | 742K6ED9432E7 |
32 | 4 V-1 | 100 | 10 | 100% | 209 | 65.3% | 82EK62K976652 | 97649D83Kn8743 |
Rond 17, som Öst med Gunnar Enmark mot Gijsbert Van Liemt och Franciska Levy | ||||||||
33 | 3NT V-1 | -50 | 3 | 30% | 212 | 64.2% | 8410642D96EK105 | KKn105ED7E42DKn3 |
34 | 4 Ö+1 | 450 | 6 | 60% | 218 | 64.1% | EKn875KK1052962 | D962E10973E7K5 |
Rond 18, som Nord med Lars-Erik Rudström mot Caroline Tesch och Eva Blomberg | ||||||||
35 | 3NT N+2 | 460 | 10 | 100% | 228 | 65.1% | 5KKn7E754EDKn94 | EKD108109Kn321075 |
36 | 3 S= | 140 | 10 | 100% | 238 | 66.1% | Kn743DKn2K103Kn32 | ED2109865ED985 |
Rond 19, som Nord med Anders Hellström mot Stefan Andersson och Kerstin Håstad | ||||||||
37 | 3 Ö-2 | 100 | 5 | 50% | 243 | 65.7% | DDKn7E843KD864 | EKn1085453Kn7532 |
38 | 4 N+1 | 450 | 5 | 50% | 248 | 65.3% | 75ED10875E83K3 | 863K632109ED104 |
Rond 20, som Nord med Paul Iwarson mot Eva Klingspor och Eva MÃ¥re | ||||||||
39 | 4 S+2 | 680 | 4 | 40% | 252 | 64.6% | 2Kn853EK85ED104 | EKD10963K74487 |
40 | 2 S= | 110 | 6 | 60% | 258 | 64.5% | 73D10972D86D83 | EK5K3K7E109754 |
Rond 21, som Syd med Bengt Wärn mot Niklas Hanson och Eva Blomberg | ||||||||
41 | 2 V= | -110 | 4 | 40% | 262 | 63.9% | Kn84K84EDK8653 | D762109352E1074 |
42 | 1NT S+2 | 150 | 8 | 80% | 270 | 64.3% | D10EKn3EKn8621032 | KKn843K76D5986 |
Rond 22, som Väst med Gudrun Dahlberg mot Lars-Erik Rudström och Jan-Olof Hegethorn | ||||||||
43 | 5D S= | -550 | 1 | 10% | 271 | 63.0% | KKn1043KD75E1096 | D865Kn6Kn93KD85 |
44 | 1NT N+1 | -120 | 0 | 0% | 271 | 61.6% | 1097649767542D | EKD1053Kn9EKKn95 |
Rond 23, som Väst med Gijsbert Van Liemt mot Jan Larsson och Anders Hellström | ||||||||
45 | 4 S+2 | -680 | 3 | 30% | 274 | 60.9% | K858310763D842 | Kn973DKn95EKn1095 |
46 | 3NT N+1 | -430 | 5 | 50% | 279 | 60.7% | E87DKn732E10954 | 109298654D7638 |