Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Nord med Per Grivenfeldt mot Ann-Christine Brask och Lars-Erik Rudström | ||||||||
1 | 3NT Ö-1 | 50 | 8 | 80% | 8 | 80.0% | DKn6K876EK10632 | 5432Kn5Kn4107652 |
2 | 3 Ö+2 | -150 | 4 | 40% | 12 | 60.0% | D10Kn843286KKn92 | EKKn649651075D3 |
Rond 2, som Syd med Bengt Wärn mot Johan Tesch och Gijsbert Van Liemt | ||||||||
3 | 3NT S+1 | 430 | 10 | 100% | 22 | 73.3% | ED84DKn93K9EKn9 | 1038Kn1086542D85 |
4 | 5 V+1 | -620 | 7 | 70% | 29 | 72.5% | D9875K10432Kn54 | Kn10686D4EDKn632 |
Rond 3, som Väst med Anders Hellström mot Carl Asklöf och Caroline Tesch | ||||||||
5 | 2NT N-2 | 200 | 10 | 100% | 39 | 78.0% | 943Kn10861092K105 | K865E7DKn63E92 |
6 | 2 Ö-1 | -100 | 5 | 50% | 44 | 73.3% | 7432983EK9752 | E65E42Kn832KD9 |
Rond 4, som Väst med Ola Hellblom mot Per Clarin och Jan-Olof Hegethorn | ||||||||
7 | 3 N+1 | -130 | 2 | 20% | 46 | 65.7% | 1096542K10K5874 | E7DKn52EKn108325 |
8 | 3 Ö= | 140 | 9 | 90% | 55 | 68.8% | DKn853EKKn93632 | EK932Kn96DKn875 |
Rond 5, som Öst med Eva Klingspor mot Niklas Hanson och Stefan Andersson | ||||||||
9 | 2 N+1 | -140 | 3 | 30% | 58 | 64.4% | 6EKn9E76547653 | K832K843DDKn92 |
10 | 4 V= | 620 | 9 | 90% | 67 | 67.0% | 103K542954ED92 | KKn74EDKn3E6264 |
Rond 6, som Väst med Gudrun Dahlberg mot Paul Iwarson och Jan-Olof Hegethorn | ||||||||
11 | 1NT N-2 | 100 | 3 | 30% | 70 | 63.6% | KD2DKn103D82E94 | 10985EK525Kn1062 |
12 | 1 V+1 | 110 | 10 | 100% | 80 | 66.7% | 873KD6475E743 | D105EKn108KKn61092 |
Rond 7, som Öst med Ann-Christine Brask mot Eva Klingspor och Eva Blomberg | ||||||||
13 | 6 S+1 | -1460 | 1 | 10% | 81 | 62.3% | 8762E4964D752 | 3D532Kn2KKn10943 |
14 | 2 V+1 | 140 | 8 | 80% | 89 | 63.6% | Kn87E105437K732 | KD953DED531064 |
Rond 8, som Nord med Caroline Tesch mot Gudrun Dahlberg och Franciska Levy | ||||||||
15 | 3 V= | -110 | 6 | 60% | 95 | 63.3% | KDKn10963Kn83D73 | 87E7532975K84 |
16 | 3NT Ö= | -600 | 7 | 70% | 102 | 63.8% | KKn96Kn94876328 | 1073K105KKn95Kn105 |
Rond 9, som Väst med Eva MÃ¥re mot Bengt Wärn och Paul Iwarson | ||||||||
17 | 3D V-2 | -300 | 0 | 0% | 102 | 60.0% | EKn8D9741042863 | D862EKKn8KKn975 |
18 | 4 V-1 | -50 | 0 | 0% | 102 | 56.7% | EK10643931043107 | DKn2KD86526EKn6 |
Rond 10, som Nord med Gijsbert Van Liemt mot Eva Måre och Lars-Erik Rudström | ||||||||
19 | 3 S-2 | -100 | 10 | 100% | 112 | 58.9% | KDKn9KKn10843872 | 43DKn107543DKn43 |
20 | 3 Ö+2 | -200 | 10 | 100% | 122 | 61.0% | Kn10E102Kn9Kn98765 | 432Kn9873E86K2 |
Rond 11, som Öst med Jan Larsson mot Per Grivenfeldt och Ola Hellblom | ||||||||
21 | 4 N= | -620 | 4 | 40% | 126 | 60.0% | 109722ED43D932 | K86Kn641062E1074 |
22 | 4 Ö-2 | -200 | 0 | 0% | 126 | 57.3% | EK43EKn863ED96 | 852D54Kn96EKn85 |
Rond 12, som Väst med Per Clarin mot Carl Asklöf och Stefan Olausson | ||||||||
23 | 3NT S= | -600 | 4 | 40% | 130 | 56.5% | 62DKn9Kn972K1085 | 98753E541086D9 |
24 | 4 V= | 420 | 1 | 10% | 131 | 54.6% | EKDKn764E76K62 | 8Kn10D1097543K93 |
Rond 13, som Syd med Eva Blomberg mot Jan Larsson och Johan Tesch | ||||||||
25 | 3NT V-1 | 100 | 10 | 100% | 141 | 56.4% | 75K7652Kn98654 | DKn1087K1032KnED7 |
26 | 2 S= | 110 | 6 | 60% | 147 | 56.5% | EDKn82K4K87242 | K109D105325KKn53 |
Rond 14, som Syd med Gunnar Enmark mot Ann-Christine Brask och Stefan Olausson | ||||||||
27 | 2 S+1 | 140 | 4 | 40% | 151 | 55.9% | KKn62E6KE109863 | E1043DKn953Kn108Kn |
28 | 4 Ö= | -420 | 0 | 0% | 151 | 53.9% | K85DKn75DKn10983 | 8Kn632EK963E52 |
Rond 15, som Öst med Niklas Hanson mot Bengt Wärn och Caroline Tesch | ||||||||
29 | 1 N+2 | -140 | 5 | 50% | 156 | 53.8% | 96KKn96Kn10ED962 | KKn8D842D97454 |
30 | 2 V+1 | 110 | 5 | 50% | 161 | 53.7% | 874DKn4EK32E76 | Kn5K2Kn109KKn10943 |
Rond 16, som Öst med Franciska Levy mot Niklas Hanson och Eva Klingspor | ||||||||
31 | 4 N-2 | 200 | 9 | 90% | 170 | 54.8% | EE8754K865Kn32 | KD103Kn10310K8654 |
32 | 4 Ö= | 620 | 3 | 30% | 173 | 54.1% | EKD105Kn753102K9 | Kn3D1084EKn54ED10 |
Rond 17, som Syd med Paul Iwarson mot Gudrun Dahlberg och Anders Hellström | ||||||||
33 | 3NT V-2 | 100 | 10 | 100% | 183 | 55.5% | E732Kn93Kn87876 | D96K85K1053942 |
34 | 4 Ö+1 | -450 | 4 | 40% | 187 | 55.0% | 1043869643ED84 | KDKn542DKn8Kn1073 |
Rond 18, som Syd med Johan Tesch mot Per Grivenfeldt och Gunnar Enmark | ||||||||
35 | 3NT N+1 | 430 | 7 | 70% | 194 | 55.4% | EKD108109Kn321075 | 5KKn7E754EDKn94 |
36 | 3 Ö+1 | -130 | 6 | 60% | 200 | 55.6% | ED2109865ED985 | Kn743DKn2K103Kn32 |
Rond 19, som Väst med Stefan Andersson mot Per Clarin och Anders Hellström | ||||||||
37 | 3 Ö-2 | -100 | 5 | 50% | 205 | 55.4% | K73E9642K72109 | 962K108D10965EKn |
38 | 4 N+1 | -450 | 5 | 50% | 210 | 55.3% | K949KDKn54Kn976 | EDKn102Kn4762852 |
Rond 20, som Syd med Lars-Erik Rudström mot Jan Larsson och Gunnar Enmark | ||||||||
39 | 4 S+2 | 680 | 4 | 40% | 214 | 54.9% | EKD10963K74487 | 2Kn853EK85ED104 |
40 | 3 Ö-1 | 50 | 3 | 30% | 217 | 54.2% | EK5K3K7E109754 | 73D10972D86D83 |
Rond 21, som Öst med Stefan Olausson mot Ola Hellblom och Stefan Andersson | ||||||||
41 | 1NT S-1 | 50 | 2 | 20% | 219 | 53.4% | E10375210843Kn92 | K95EDKn6KKn976D |
42 | 1NT S+1 | -120 | 5 | 50% | 224 | 53.3% | E79542K1093D74 | 9652D10874EKKn5 |
Rond 22, som Nord med Carl Asklöf mot Eva Måre och Gijsbert Van Liemt | ||||||||
43 | 4 V-2 | 100 | 6 | 60% | 230 | 53.5% | 97109853K2Kn742 | E2E742ED108643 |
44 | 4 Ö= | -420 | 3 | 30% | 233 | 53.0% | DKn2EKn2ED310843 | K85384K1086762 |
Rond 23, som Nord med Jan-Olof Hegethorn mot Eva Blomberg och Franciska Levy | ||||||||
45 | 4 S+1 | 650 | 3 | 30% | 236 | 52.4% | 1064754E98K763 | ED2EK1062KDKn42 |
46 | 3NT N+2 | 460 | 10 | 100% | 246 | 53.5% | Kn43EKKKn42K732 | KD6510985EDKn106 |