Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Anders Hellström mot Gudrun Dahlberg och Johan Tesch | ||||||||
1 | 4 V-2 | -100 | 0 | 0% | 0 | 0.0% | 101093D85EKD843 | EK987ED4297Kn9 |
2 | 4 Ö-1 | -50 | 1 | 10% | 1 | 5.0% | 77EKKn43E107654 | 98532EKD10D928 |
Rond 2, som Väst med Jan-Olof Hegethorn mot Jan Larsson och Stefan Andersson | ||||||||
3 | 5 N-2 | 100 | 4 | 40% | 5 | 16.7% | 2E10652EDK10642 | KKn9765K747373 |
4 | 3NT Ö+2 | 660 | 8 | 80% | 13 | 32.5% | EK4EKn9710985210 | 32D5EK763K987 |
Rond 3, som Syd med Carl Asklöf mot Anders Hellström och Kerstin Håstad | ||||||||
5 | 2NT N-2 | -200 | 0 | 0% | 13 | 26.0% | 107K542E854D63 | EDKn2D93K7Kn874 |
6 | 2 Ö-1 | 100 | 5 | 50% | 18 | 30.0% | Kn8KDKn65654E107 | KD109107D10Kn8643 |
Rond 4, som Syd med Franciska Levy mot Gijsbert Van Liemt och Stefan Andersson | ||||||||
7 | 4 N= | 130 | 8 | 80% | 26 | 37.1% | 83E96439764D3 | KDKn87DEKKn10962 |
8 | 2 Ö= | -110 | 5 | 50% | 31 | 38.8% | 54EKD41076542K | 107610872D8E1094 |
Rond 5, som Öst med Per Clarin mot Bengt Wärn och Ann-Christine Brask | ||||||||
9 | 2 S= | -110 | 6 | 60% | 37 | 41.1% | 6EKn9E76547653 | K832K843DDKn92 |
10 | 4 V= | 620 | 9 | 90% | 46 | 46.0% | 103K542954ED92 | KKn74EDKn3E6264 |
Rond 6, som Öst med Eva MÃ¥re mot Per Clarin och Eva Blomberg | ||||||||
11 | 3 Ö= | 140 | 7 | 70% | 53 | 48.2% | 10985EK525Kn1062 | KD2DKn103D82E94 |
12 | 1NT N+2 | -150 | 0 | 0% | 53 | 44.2% | D105EKn108KKn61092 | 873KD6475E743 |
Rond 7, som Syd med Ola Hellblom mot Gunnar Enmark och Stefan Olausson | ||||||||
13 | 4 S+3 | 710 | 4 | 40% | 57 | 43.8% | EKDKn1095EK8536 | 4KKn109876D107E8 |
14 | 1NT S-1 | -50 | 9 | 90% | 66 | 47.1% | E42KKn87KKn84DKn | 10696210962E985 |
Rond 8, som Syd med Kerstin HÃ¥stad mot Gudrun Dahlberg och Franciska Levy | ||||||||
15 | 3 V= | -110 | 6 | 60% | 72 | 48.0% | 87E7532975K84 | KDKn10963Kn83D73 |
16 | 3NT Ö= | -600 | 7 | 70% | 79 | 49.4% | 1073K105KKn95Kn105 | KKn96Kn94876328 |
Rond 9, som Väst med Lars-Erik Rudström mot Jan-Olof Hegethorn och Stefan Olausson | ||||||||
17 | 2 N+1 | -140 | 5 | 50% | 84 | 49.4% | EKn8D9741042863 | D862EKKn8KKn975 |
18 | 2 Ö+4 | 230 | 4 | 40% | 88 | 48.9% | EK10643931043107 | DKn2KD86526EKn6 |
Rond 10, som Syd med Per Grivenfeldt mot Anders Hellström och Franciska Levy | ||||||||
19 | 3 N-3 | -150 | 6 | 60% | 94 | 49.5% | 43DKn107543DKn43 | KDKn9KKn10843872 |
20 | 4 Ö+1 | -650 | 3 | 30% | 97 | 48.5% | 432Kn9873E86K2 | Kn10E102Kn9Kn98765 |
Rond 11, som Öst med Stefan Andersson mot Johan Tesch och Lars-Erik Rudström | ||||||||
21 | 4 N+1 | -650 | 0 | 0% | 97 | 46.2% | 109722ED43D932 | K86Kn641062E1074 |
22 | 3 Ö= | 140 | 2 | 20% | 99 | 45.0% | EK43EKn863ED96 | 852D54Kn96EKn85 |
Rond 12, som Nord med Jan Larsson mot Paul Iwarson och Niklas Hanson | ||||||||
23 | 3NT S= | 600 | 6 | 60% | 105 | 45.7% | EKD1010763D5374 | Kn4K82EK4EKn632 |
24 | 4D V+1 | -690 | 0 | 0% | 105 | 43.8% | 9532842KnDKn642 | 10KD953E8E10875 |
Rond 13, som Nord med Eva Klingspor mot Carl Asklöf och Eva Måre | ||||||||
25 | 1 N-1 | -50 | 7 | 70% | 112 | 44.8% | DKn1087K1032KnED7 | 75K7652Kn98654 |
26 | 2 S+1 | 140 | 8 | 80% | 120 | 46.2% | K109D105325KKn53 | EDKn82K4K87242 |
Rond 14, som Nord med Gudrun Dahlberg mot Gijsbert Van Liemt och Per Grivenfeldt | ||||||||
27 | 4 S+1 | 450 | 10 | 100% | 130 | 48.1% | E1043DKn953Kn108Kn | KKn62E6KE109863 |
28 | 5 S= | 600 | 10 | 100% | 140 | 50.0% | 8Kn632EK963E52 | K85DKn75DKn10983 |
Rond 15, som Syd med Bengt Wärn mot Kerstin Håstad och Niklas Hanson | ||||||||
29 | 1 N+2 | 140 | 5 | 50% | 145 | 50.0% | 1072E1053EK62103 | ED5437853KKn87 |
30 | 2 V+1 | -110 | 5 | 50% | 150 | 50.0% | EKD62E1097D878 | 10938653654D52 |
Rond 16, som Väst med Stefan Olausson mot Jan Larsson och Ann-Christine Brask | ||||||||
31 | 3 S-2 | 200 | 9 | 90% | 159 | 51.3% | KD103Kn10310K8654 | EE8754K865Kn32 |
32 | 4 V= | 620 | 3 | 30% | 162 | 50.6% | Kn3D1084EKn54ED10 | EKD105Kn753102K9 |
Rond 17, som Väst med Johan Tesch mot Jan-Olof Hegethorn och Eva Klingspor | ||||||||
33 | 1NT V+1 | 120 | 6 | 60% | 168 | 50.9% | KKn105ED7E42DKn3 | 8410642D96EK105 |
34 | 5 Ö= | 450 | 6 | 60% | 174 | 51.2% | D962E10973E7K5 | EKn875KK1052962 |
Rond 18, som Öst med Eva Blomberg mot Per Clarin och Lars-Erik Rudström | ||||||||
35 | 3NT N+2 | -460 | 0 | 0% | 174 | 49.7% | Kn64323K986862 | 97ED86542D10K3 |
36 | 3 S= | -140 | 0 | 0% | 174 | 48.3% | K1095E76EK8765 | 86K43Kn742D1094 |
Rond 19, som Väst med Gunnar Enmark mot Ola Hellblom och Eva Klingspor | ||||||||
37 | 3NT N-4 | 400 | 10 | 100% | 184 | 49.7% | K73E9642K72109 | 962K108D10965EKn |
38 | 4 N+1 | -450 | 5 | 50% | 189 | 49.7% | K949KDKn54Kn976 | EDKn102Kn4762852 |
Rond 20, som Öst med Gijsbert Van Liemt mot Eva Blomberg och Carl Asklöf | ||||||||
39 | 4 S+2 | -680 | 6 | 60% | 195 | 50.0% | 874E6D10976Kn62 | Kn5D1092Kn32K953 |
40 | 3NT S-1 | 50 | 10 | 100% | 205 | 51.2% | DKn64E64EKn10936 | 10982Kn85542KKn2 |
Rond 21, som Nord med Ann-Christine Brask mot Gunnar Enmark och Eva MÃ¥re | ||||||||
41 | 4 V-2 | 200 | 10 | 100% | 215 | 52.4% | D762109352E1074 | Kn84K84EDK8653 |
42 | 1NT N-2 | -200 | 0 | 0% | 215 | 51.2% | KKn843K76D5986 | D10EKn3EKn8621032 |
Rond 22, som Väst med Paul Iwarson mot Bengt Wärn och Ola Hellblom | ||||||||
43 | 3 V-1 | -50 | 7 | 70% | 222 | 51.6% | KKn1043KD75E1096 | D865Kn6Kn93KD85 |
44 | 2D Ö+2 | 670 | 10 | 100% | 232 | 52.7% | 1097649767542D | EKD1053Kn9EKKn95 |
Rond 23, som Nord med Niklas Hanson mot Paul Iwarson och Per Grivenfeldt | ||||||||
45 | 4 S= | 620 | 0 | 0% | 232 | 51.6% | 1064754E98K763 | ED2EK1062KDKn42 |
46 | 3NT N+1 | 430 | 5 | 50% | 237 | 51.5% | Kn43EKKKn42K732 | KD6510985EDKn106 |