Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Väst med Stefan Andersson mot Gunnar Enmark och Paul Iwarson | ||||||||
1 | 3NT Ö= | 400 | 8 | 80% | 8 | 80.0% | EK987ED4297Kn9 | 101093D85EKD843 |
2 | 5 Ö-1 | -50 | 1 | 10% | 9 | 45.0% | 98532EKD10D928 | 77EKKn43E107654 |
Rond 2, som Syd med Gudrun Dahlberg mot Franciska Levy och Eva Klingspor | ||||||||
3 | 4D N-1 | -100 | 6 | 60% | 15 | 50.0% | ED84DKn93K9EKn9 | 1038Kn1086542D85 |
4 | 5 V+1 | -620 | 7 | 70% | 22 | 55.0% | D9875K10432Kn54 | Kn10686D4EDKn632 |
Rond 3, som Syd med Ann-Christine Brask mot Jan Larsson och Paul Iwarson | ||||||||
5 | 1NT Ö+1 | -120 | 2 | 20% | 24 | 48.0% | 107K542E854D63 | EDKn2D93K7Kn874 |
6 | 1NT Ö-2 | 200 | 10 | 100% | 34 | 56.7% | Kn8KDKn65654E107 | KD109107D10Kn8643 |
Rond 4, som Öst med Stefan Olausson mot Bengt Wärn och Carl Asklöf | ||||||||
7 | 4 N= | -130 | 2 | 20% | 36 | 51.4% | E7DKn52EKn108325 | 1096542K10K5874 |
8 | 4 Ö-2 | -100 | 1 | 10% | 37 | 46.2% | EK932Kn96DKn875 | DKn853EKKn93632 |
Rond 5, som Öst med Gijsbert Van Liemt mot Stefan Olausson och Per Grivenfeldt | ||||||||
9 | 2 V-2 | -200 | 0 | 0% | 37 | 41.1% | 6EKn9E76547653 | K832K843DDKn92 |
10 | 3NT V= | 600 | 6 | 60% | 43 | 43.0% | 103K542954ED92 | KKn74EDKn3E6264 |
Rond 6, som Syd med Per Clarin mot Caroline Tesch och Eva MÃ¥re | ||||||||
11 | 3 Ö= | -140 | 3 | 30% | 46 | 41.8% | E64396EKn1073D7 | Kn7874K964K853 |
12 | 1NT N+2 | 150 | 10 | 100% | 56 | 46.7% | Kn642532E842K8 | EK997D1093DKn65 |
Rond 7, som Syd med Eva Klingspor mot Kerstin HÃ¥stad och Ann-Christine Brask | ||||||||
13 | 6 S+1 | 1460 | 9 | 90% | 65 | 50.0% | EKDKn1095EK8536 | 4KKn109876D107E8 |
14 | 2 V+1 | -140 | 2 | 20% | 67 | 47.9% | E42KKn87KKn84DKn | 10696210962E985 |
Rond 8, som Väst med Ola Hellblom mot Stefan Andersson och Eva MÃ¥re | ||||||||
15 | 3NT V-3 | -150 | 2 | 20% | 69 | 46.0% | E42K94EKn641052 | 5D1086KD102EKn96 |
16 | 3NT Ö= | 600 | 3 | 30% | 72 | 45.0% | E842E7310EKD43 | D5D862ED49762 |
Rond 9, som Syd med Johan Tesch mot Franciska Levy och Ann-Christine Brask | ||||||||
17 | 4 N-2 | -100 | 0 | 0% | 72 | 42.4% | 10972Kn10D75D1042 | K6543EK53963E |
18 | 2 V+1 | -140 | 8 | 80% | 80 | 44.4% | 987104ED72K953 | 5EKn7KKn985D842 |
Rond 10, som Öst med Paul Iwarson mot Jan-Olof Hegethorn och Ola Hellblom | ||||||||
19 | 4 V= | 620 | 10 | 100% | 90 | 47.4% | E82E62E9D10965 | 109765K87652EK |
20 | 4 Ö+1 | 650 | 7 | 70% | 97 | 48.5% | EK987KD5754210 | D6564KD103ED43 |
Rond 11, som Nord med Gunnar Enmark mot Niklas Hanson och Anders Hellström | ||||||||
21 | 4 N= | 620 | 6 | 60% | 103 | 49.0% | EKn53KD1098Kn8K5 | D4E753K975Kn86 |
22 | 4 Ö= | -620 | 4 | 40% | 107 | 48.6% | Kn106K2842KD742 | D971097K10753103 |
Rond 12, som Nord med Lars-Erik Rudström mot Gudrun Dahlberg och Gijsbert Van Liemt | ||||||||
23 | 3NT S= | 600 | 6 | 60% | 113 | 49.1% | EKD1010763D5374 | Kn4K82EK4EKn632 |
24 | 4 V+1 | -450 | 6 | 60% | 119 | 49.6% | 9532842KnDKn642 | 10KD953E8E10875 |
Rond 13, som Nord med Kerstin HÃ¥stad mot Jan Larsson och Johan Tesch | ||||||||
25 | 3NT V-1 | 100 | 10 | 100% | 129 | 51.6% | DKn1087K1032KnED7 | 75K7652Kn98654 |
26 | 2 S= | 110 | 6 | 60% | 135 | 51.9% | K109D105325KKn53 | EDKn82K4K87242 |
Rond 14, som Syd med Bengt Wärn mot Eva Klingspor och Anders Hellström | ||||||||
27 | 3 S+2 | 200 | 6 | 60% | 141 | 52.2% | KKn62E6KE109863 | E1043DKn953Kn108Kn |
28 | 5 V-1 | 50 | 4 | 40% | 145 | 51.8% | K85DKn75DKn10983 | 8Kn632EK963E52 |
Rond 15, som Väst med Eva MÃ¥re mot Gunnar Enmark och Carl Asklöf | ||||||||
29 | 3 V-1 | -100 | 10 | 100% | 155 | 53.4% | KKn8D842D97454 | 96KKn96Kn10ED962 |
30 | 3 V+1 | 130 | 8 | 80% | 163 | 54.3% | Kn5K2Kn109KKn10943 | 874DKn4EK32E76 |
Rond 16, som Väst med Jan-Olof Hegethorn mot Stefan Andersson och Lars-Erik Rudström | ||||||||
31 | 2 N= | -90 | 2 | 20% | 165 | 53.2% | KD103Kn10310K8654 | EE8754K865Kn32 |
32 | 4 V+1 | 650 | 6 | 60% | 171 | 53.4% | Kn3D1084EKn54ED10 | EKD105Kn753102K9 |
Rond 17, som Öst med Per Grivenfeldt mot Stefan Olausson och Ola Hellblom | ||||||||
33 | 3NT V= | 400 | 9 | 90% | 180 | 54.5% | 8410642D96EK105 | KKn105ED7E42DKn3 |
34 | 4 Ö= | 420 | 2 | 20% | 182 | 53.5% | EKn875KK1052962 | D962E10973E7K5 |
Rond 18, som Väst med Caroline Tesch mot Per Clarin och Lars-Erik Rudström | ||||||||
35 | 3NT N+2 | -460 | 0 | 0% | 182 | 52.0% | 97ED86542D10K3 | Kn64323K986862 |
36 | 3 S= | -140 | 0 | 0% | 182 | 50.6% | 86K43Kn742D1094 | K1095E76EK8765 |
Rond 19, som Öst med Jan Larsson mot Per Grivenfeldt och Gudrun Dahlberg | ||||||||
37 | 3D V-1 | -100 | 5 | 50% | 187 | 50.5% | 962K108D10965EKn | K73E9642K72109 |
38 | 4 N+1 | -450 | 5 | 50% | 192 | 50.5% | EDKn102Kn4762852 | K949KDKn54Kn976 |
Rond 20, som Nord med Carl Asklöf mot Caroline Tesch och Gijsbert Van Liemt | ||||||||
39 | 4 S+2 | 680 | 4 | 40% | 196 | 50.3% | 2Kn853EK85ED104 | EKD10963K74487 |
40 | 3NT S-1 | -50 | 0 | 0% | 196 | 49.0% | 73D10972D86D83 | EK5K3K7E109754 |
Rond 21, som Väst med Niklas Hanson mot Bengt Wärn och Per Clarin | ||||||||
41 | 2 V= | 110 | 6 | 60% | 202 | 49.3% | K95EDKn6KKn976D | E10375210843Kn92 |
42 | 1NT S+2 | -150 | 2 | 20% | 204 | 48.6% | 9652D10874EKKn5 | E79542K1093D74 |
Rond 22, som Nord med Anders Hellström mot Niklas Hanson och Johan Tesch | ||||||||
43 | 5D S= | 550 | 9 | 90% | 213 | 49.5% | 97109853K2Kn742 | E2E742ED108643 |
44 | 3 V= | -140 | 7 | 70% | 220 | 50.0% | DKn2EKn2ED310843 | K85384K1086762 |
Rond 23, som Öst med Franciska Levy mot Kerstin HÃ¥stad och Jan-Olof Hegethorn | ||||||||
45 | 4 S+1 | -650 | 7 | 70% | 227 | 50.4% | Kn973DKn95EKn1095 | K858310763D842 |
46 | 3NT N+2 | -460 | 0 | 0% | 227 | 49.3% | 109298654D7638 | E87DKn732E10954 |