Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2018-03-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2018-03-25

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Anita Olofsson - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Bonnie Clementsson - Lars Becklén
15D V-3 -500 2 14% 2 14.0%7542D9853Kn7310 K1091072EKD9542
22NT V-1 -50 6 43% 8 28.5%9637432EDK1063 EKn54ED6K7Kn542
Rond 2, som NS mot par 3, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
34 Ö+1 -650 1 7% 9 21.3%4Kn8643K97E532 63K102Kn10853DKn10
43 Ö-1 100 10 71% 19 33.8%KD952421065D109 10985EKDKn842Kn7
Rond 3, som NS mot par 6, Bodil Wikström - Ulla Lundström
54 N-2 -200 5 36% 24 34.2%107KKn987532Kn44 E652K63EDKn1065
64 N+1 450 6 43% 30 35.7%ED65E104EKD84E 874KKn510KKn9432
Rond 4, som NS mot par 2, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
75 V= -600 5 36% 35 35.7%Kn872D109653DKn5 653K72853E987
82NT V+1 -150 1 7% 36 32.1%942KDKn64EKn652 D765Kn8653E528
Rond 5, som ÖV mot par 14, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
93 Ö+1 130 9 64% 45 35.7%DKn10EDKn7KKn9828 E62K82D1064K76
101NT S+1 -120 8 57% 53 37.8%E76392EK94K106 D10DKn875828542
Rond 6, som NS mot par 15, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
114 N-1 -50 10 71% 63 40.8%E4KDKn7E97KD108 D2E96104329652
123 V-2 100 8 57% 71 42.2%KKn95KD84210298 863E976Kn6EK32
Rond 7, som ÖV mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
133 Ö= 110 2 14% 73 40.0%EKn1075EEK95D94 628754D84Kn1073
142 Ö-1 -50 7 50% 80 40.7%KKn543D108692E3 8624K873K10852
Rond 8, som ÖV mot par 4, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
153NT S-2 200 13 93% 93 44.2%K73KKn4EKn52K93 10985210657E1042
163 Ö= 140 6 43% 99 44.1%K9542K53D10943 ED1063D109610652
Rond 9, som NS mot par 1, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
173NT N-2 -100 1 7% 100 41.9%98EKn284D106532 ED1032K87K1052E
183NT V+1 -430 8 57% 108 42.8%9761076432ED42 DKn2D95Kn973865
Rond 10, som ÖV mot par 7, Helen Roos - Kerstin Boberg
193 S+3 -170 12 86% 120 45.1%763764K1027542 KKn942EDKn331098
203NT V= 600 0 0% 120 42.8%EK10KD872K75ED 86595EKn108K942
Rond 11, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning
212 Ö+1 140 11 79% 131 44.5%EKD9783Kn65EKn4 Kn4106542E7K752
222 S+1 -110 5 36% 136 44.1%E108D8742Kn8753 KKn7Kn1043KKD1096
Rond 12, som NS mot par 16, Gun Bellander - Maj-Britt Nordberg
235 S-2 -200 2 14% 138 42.8%765EKn4EDKn101098 EKnD765K97542D
242 V+1 -140 2 14% 140 41.6%DKn652EKKKn86E7 7104E932D86432