Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Kvissleby BK » Partävling fredag 2018-04-27 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2018-04-27

Partävling, 6 bord, 11 par. Antal brickor: 33. Medel: 132.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Kristin Lundgren - Ingemar Johansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som NS mot par 8, Margareta Bergström - Ove Bergström
11NT S+2 150 7.0 88% 7 88.0%
23 V+1 -170 7.0 88% 14 88.0%
32 S= 110 6.0 75% 20 83.7%
Rond 2, Frirond
4  - 5.1 64% 25.1 78.8%
5  - 5.1 64% 30.2 75.8%
6  - 5.1 64% 35.3 73.8%
Rond 3, som ÖV mot par 6, Gunnar Tapper - Inger Tapper
73 S= -140 4.0 50% 39.3 70.4%
84 V-3 -150 8.0 100% 47.3 74.1%
93NT Ö= 600 6.0 75% 53.3 74.2%
Rond 4, som NS mot par 1, Erik Eriksson - Lasse Jansson
103 N-1 -100 2.0 25% 55.3 69.3%
113 N-1 -50 0.0 0% 55.3 63.0%
124 N-1 -100 3.0 38% 58.3 60.9%
Rond 5, som ÖV mot par 3, Axel Berglund - Evy Wåglöf
136 N-1 100 8.0 100% 66.3 63.9%
145 N-1 50 7.0 88% 73.3 65.6%
153NT S+1 -630 3.0 38% 76.3 63.8%
Rond 6, som ÖV mot par 7, Johan Arborelius - Erik Sundqvist
162NT S-1 50 8.0 100% 84.3 66.1%
173NT Ö+2 460 8.0 100% 92.3 68.1%
182 Ö+1 140 8.0 100% 100.3 69.8%
Rond 7, som ÖV mot par 11, Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg
193NT S-1 50 8.0 100% 108.3 71.4%
202 N+1 -110 5.0 63% 113.3 71.0%
211NT Ö= 90 4.0 50% 117.3 70.0%
Rond 8, som NS mot par 10, Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren
221 S+2 140 2.0 25% 119.3 68.0%
232 Ö-1 100 6.0 75% 125.3 68.3%
241 N+1 110 8.0 100% 133.3 69.6%
Rond 9, som NS mot par 4, Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén
251 Ö+2 -140 2.0 25% 135.3 67.8%
263NT V+3 -690 1.0 13% 136.3 65.7%
273NT S+2 460 6.0 75% 142.3 66.0%
Rond 10, som NS mot par 9, Kerstin Hedehag - Tomas Holmin
282 N+1 110 6.0 75% 148.3 66.4%
291NT S-1 -100 2.0 25% 150.3 64.9%
303 V= -140 3.0 38% 153.3 64.0%
Rond 11, som ÖV mot par 5, Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin
314 Ö= 420 5.0 63% 158.3 64.0%
322 Ö+1 140 7.0 88% 165.3 64.8%
33Pass 3.0 38% 168.3 63.9%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Margareta Bergström - Ove Bergström 1NT S+2 2 150 7.0/1.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2NT S+1 2 150 7.0/1.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 S-1 3 -50 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S-1 3 -50 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 S-2 3 -100 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/4.7

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3 V+1 E -170 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 V+2 E -170 7.0/1.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 V= E -420 3.0/5.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 V= E -420 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V+1 E -450 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/4.7

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 S= E 140 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Margareta Bergström - Ove Bergström 2 S= 10 110 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 Ö-1 8 100 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V-1 E 100 3.0/5.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 Ö+2 8 -130 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/4.7

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V-2 E 200 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 S= 10 140 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 S= 3 110 3.0/5.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 N= 2 110 3.0/5.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Margareta Bergström - Ove Bergström 3 V-1 9 100 0.0/8.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson     - -/5.1

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT S+2 K 150 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 S+1 10 110 5.0/3.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 S= 10 110 5.0/3.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5 S-2 K -200 1.0/7.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S-2 5 -200 1.0/7.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson     - -/5.1

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT N= K 90 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT N= Kn 90 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 N= 7 90 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT N-1 D -50 1.0/7.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Margareta Bergström - Ove Bergström 1NT N-1 K -50 1.0/7.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson     - -/5.1

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT S+1 2 630 8.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3NT S= 2 600 6.0/2.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3 S= Kn 140 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT S-1 3 -100 1.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S-1 2 -100 1.0/7.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/3.5

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 S+1 8 450 8.0/0.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 S= 2 420 5.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S= K 420 5.0/3.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 S+2 K 170 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 4 V-3 E 150 0.0/8.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/3.5

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 Ö-2 7 200 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö-1 7 100 6.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 Ö+1 3 -140 4.0/4.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3NT Ö= 3 -600 2.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 Ö= 9 -620 0.0/8.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/3.5

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gunnar Tapper - Inger Tapper 1NT S+2 5 150 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 S= 5 90 6.0/2.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N-1 10 -100 2.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Evy Wåglöf 2NT S-1 10 -100 2.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 N-1 4 -100 2.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/4.2

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 S+1 K 450 8.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N= 8 420 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1NT N+3 2 180 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 N+2 8 170 2.0/6.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N-1 10 -50 0.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/4.2

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 N= D 620 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 V-1 E 50 6.0/2.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N-1 D -100 3.0/5.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 N-1 4 -100 3.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N-2 K -200 0.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/4.2

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N+2 9 680 8.0/0.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N= Kn 620 5.0/3.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 N= 6 620 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+3 Kn 150 2.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 6 N-1 6 -100 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin     - -/4.2

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT S+2 E 460 8.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 V-2 E 100 6.0/2.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V-1 E 50 4.0/4.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 5 N-1 E -50 1.0/7.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N-1 9 -50 1.0/7.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin     - -/4.2

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT S+2 E 660 8.0/0.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3NT S+1 6 630 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S+1 3 630 5.0/3.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 V-3 K 150 2.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 S= 3 110 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin     - -/4.2

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT S+2 8 150 7.0/1.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 1NT S+2 8 150 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT S= D 90 3.0/5.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 2 S= D 90 3.0/5.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 2NT S-1 D -50 0.0/8.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/2.3

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 V-1 8 50 8.0/0.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT Ö+1 2 -430 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V+1 9 -430 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT V+1 5 -430 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3NT Ö+2 2 -460 0.0/8.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/2.3

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö-2 4 100 8.0/0.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT Ö-1 5 50 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 Ö-1 4 50 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö-1 Kn 50 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 2 Ö+1 5 -140 0.0/8.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/2.3

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT S= 9 400 6.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT S= 9 400 6.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT S= 2 400 6.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N+1 Kn 130 2.0/6.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3NT S-1 10 -50 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.0

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT S+1 Kn 630 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 S+3 Kn 150 6.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 S+1 Kn 110 3.0/5.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 2 N+1 E 110 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 N-1 E -100 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.0

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 Ö-2 9 100 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Pass   6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 1NT Ö= E -90 4.0/4.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 Ö+1 5 -140 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 2NT N-3 D -300 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.0

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 S+1 E 170 7.0/1.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+2 E 170 7.0/1.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 S+1 E 140 2.0/6.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 S+2 E 140 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 1 S+2 E 140 2.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.1

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 Ö-1 K 100 6.0/2.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö-1 D 100 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 V-1 2 100 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N-1 E -100 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3 S-2 D -200 0.0/8.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.1

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 N+1 Kn 110 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 Ö-2 4 100 6.0/2.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3 V-1 E 50 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N-1 D -50 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 N-2 2 -100 0.0/8.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.1

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1 S-1 E -50 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Inger Tapper 1 S-1 5 -50 6.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 S-1 E -50 6.0/2.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1 Ö+2 7 -140 2.0/6.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 1NT S-3 3 -150 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.9

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 6NT Ö-4 4 400 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Inger Tapper 2NT Ö+4 6 -240 6.0/2.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT Ö+2 4 -660 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT V+3 8 -690 1.0/7.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT V+3 8 -690 1.0/7.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.9

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT S+3 6 490 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT S+2 Kn 460 6.0/2.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT S+1 Kn 430 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT S= 6 400 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 S-2 7 -100 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.9

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N+1 2 110 6.0/2.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 N+1 Kn 110 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 N+1 10 110 6.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N= 2 90 2.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N-1 2 -100 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.7

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V-1 8 100 7.0/1.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 Ö-1 E 100 7.0/1.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT Ö= 2 -90 4.0/4.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT S-1 4 -100 2.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 1 Ö+1 9 -110 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.7

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 V= E -110 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V= 6 -140 3.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 V+1 E -140 3.0/5.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 Ö= 5 -140 3.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 V+1 E -140 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.7

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 Ö-1 Kn 50 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö= Kn -420 3.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 Ö= Kn -420 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 4 Ö= Kn -420 3.0/5.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö= Kn -420 3.0/5.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.3

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö-1 10 100 6.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 Ö-1 Kn 100 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö-1 9 100 6.0/2.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 Ö= 4 -140 1.0/7.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 2 Ö+1 Kn -140 1.0/7.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.3

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gunnar Tapper - Inger Tapper 2NT S= K 120 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist Pass   5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Pass   5.0/3.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Margareta Bergström - Ove Bergström 1 N-1 E -50 2.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT S-2 3 -100 0.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.3