Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2018-04-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2018-04-25

Partävling, 6 bord, 11 par. Antal brickor: 33. Medel: 132.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Astrid Ericson - Siv Röding

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som NS mot par 9, Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf
12 V-1 50 4.0 50% 4 50.0%
25 N-2 -200 2.0 25% 6 37.5%
32 N+1 140 5.0 63% 11 46.0%
Rond 2, som ÖV mot par 11, Olle Eriksson - Erling Lidin
44 V= 620 6.0 75% 17 53.2%
54 Ö+1 150 3.0 38% 20 50.2%
61NT Ö= 90 4.0 50% 24 50.2%
Rond 3, som ÖV mot par 4, Gudrun Jansson - Lasse Jansson
72NT S+2 -180 6.0 75% 30 53.7%
84 S-2 100 7.0 88% 37 58.0%
93NT S= -400 5.0 63% 42 58.6%
Rond 4, som ÖV mot par 8, Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin
103 N+1 -170 2.0 25% 44 55.2%
113 N-1 50 0.0 0% 44 50.2%
123 V= 140 2.0 25% 46 48.1%
Rond 5, som NS mot par 7, Per-Anders Sjögren - Lennart Norling
134D S-2 -500 0.0 0% 46 44.4%
143NT N-1 -50 0.0 0% 46 41.2%
156NT Ö+1 -1020 2.0 25% 48 40.1%
Rond 6, som NS mot par 1, - Ingemar Johansson
163NT Ö-1 100 4.0 50% 52 40.8%
174 N-1 -50 7.0 88% 59 43.5%
183 N-1 -100 2.0 25% 61 42.5%
Rond 7, som NS mot par 6, Bernt Pettersson - Sören Sörlén
194 S-1 -50 3.0 38% 64 42.3%
202 S+1 140 1.0 13% 65 40.8%
211NT S= 90 4.0 50% 69 41.2%
Rond 8, som ÖV mot par 2, Kristin Lundgren - Johan Arborelius
222 S+1 -110 5.0 63% 74 42.2%
234 N-1 100 6.0 75% 80 43.7%
242 N-1 50 5.0 63% 85 44.5%
Rond 9, som NS mot par 5, Lena Svensson - Lars-Anders Svensson
254 Ö+1 -650 4.0 50% 89 44.7%
264 V-1 100 7.0 88% 96 46.3%
273 Ö= -140 4.0 50% 100 46.5%
Rond 10, Frirond
28  - 3.6 45% 103.6 46.4%
29  - 3.6 45% 107.2 46.4%
30  - 3.6 45% 110.8 46.3%
Rond 11, som ÖV mot par 3, Anders Haraldh - Jeanette Bliderud
314 S+2 -680 5.0 63% 115.8 46.9%
322 S+1 -140 1.0 13% 116.8 45.8%
331NT S+3 -180 2.0 25% 118.8 45.2%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 3 V-2 10 100 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 V-1 10 50 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 V-1 2 50 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 V-1 10 50 4.0/4.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V+1 10 -430 0.0/8.0
- Ingemar Johansson     - -/4.7

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 S-1 7 -100 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 4 S-1 E -100 7.0/1.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö+2 K -170 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 5 N-2 E -200 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3D V= E -470 0.0/8.0
- Ingemar Johansson     - -/4.7

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 2 S+1 7 140 5.0/3.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 N+1 K 140 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S+1 7 140 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 N+1 K 140 5.0/3.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N-2 K -100 0.0/8.0
- Ingemar Johansson     - -/4.7

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 V-1 E 100 7.0/1.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 V-1 E 100 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 V= 9 -620 2.0/6.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson - Ingemar Johansson 4 V= K -620 2.0/6.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Astrid Ericson - Siv Röding 4 V= E -620 2.0/6.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius     - -/2.8

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N-1 Kn -100 8.0/0.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson - Ingemar Johansson 4 Ö+1 D -150 5.0/3.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö+1 D -150 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 5 Ö= D -400 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT V+2 E -460 0.0/8.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius     - -/2.8

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1NT Ö-2 5 200 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT V-1 E 100 6.0/2.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Astrid Ericson - Siv Röding 1NT Ö= 3 -90 4.0/4.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson - Ingemar Johansson 1NT Ö+1 9 -120 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 1NT Ö+1 2 -120 1.0/7.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius     - -/2.8

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT S+1 3 630 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 N= 8 620 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT S= Kn 600 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 2NT S+2 2 180 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Pass   0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.2

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3 S= K 140 7.0/1.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S= K 140 7.0/1.0
- Ingemar Johansson Olle Eriksson - Erling Lidin 2NT S-1 K -50 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 4 S-2 K -100 1.0/7.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 N-2 E -100 1.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.2

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S+1 6 430 8.0/0.0
- Ingemar Johansson Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT S= 2 400 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 3NT S= 6 400 3.0/5.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT S= 2 400 3.0/5.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT S= 6 400 3.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.2

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Olle Eriksson - Erling Lidin 1NT V-3 K 300 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3 N+1 Kn 170 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 N+1 E 140 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 N= 3 110 2.0/6.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius - Ingemar Johansson 2 N-1 Kn -100 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson     - -/3.9

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3 N-1 4 -50 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö= 7 -140 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 Ö= Kn -140 5.0/3.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius - Ingemar Johansson 4D N-2 D -300 2.0/6.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Olle Eriksson - Erling Lidin 4 Ö= Kn -420 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson     - -/3.9

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Johan Arborelius - Ingemar Johansson 3NT Ö-1 6 50 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3 V= 9 -140 6.0/2.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Olle Eriksson - Erling Lidin 4 V= 10 -420 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V= 10 -420 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V= 10 -420 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson     - -/3.9

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT S+1 K 630 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT N+1 10 630 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Olle Eriksson - Erling Lidin 2 V-3 D 300 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén - Ingemar Johansson 3NT S-2 K -200 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4D S-2 K -500 0.0/8.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson     - -/3.9

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT N+2 6 460 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén - Ingemar Johansson 3NT S= K 400 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT N= 4 400 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Olle Eriksson - Erling Lidin 2 S+3 8 150 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT N-1 4 -50 0.0/8.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson     - -/3.9

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kristin Lundgren - Johan Arborelius 4 Ö+2 10 -480 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Olle Eriksson - Erling Lidin 4 Ö+2 10 -480 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT V+3 5 -490 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 6NT Ö+1 9 -1020 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén - Ingemar Johansson 7NT Ö= 9 -1520 0.0/8.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson     - -/3.9

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kristin Lundgren - Johan Arborelius 4 N= 10 420 8.0/0.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 N= 10 140 6.0/2.0
Astrid Ericson - Siv Röding - Ingemar Johansson 3NT Ö-1 Kn 100 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N-1 9 -50 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 N-2 9 -100 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.0

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding - Ingemar Johansson 4 N-1 D -50 7.0/1.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N-1 K -50 7.0/1.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kristin Lundgren - Johan Arborelius 4D N-1 E -100 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 Ö+2 Kn -170 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 5D N-3 K -500 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.0

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kristin Lundgren - Johan Arborelius 2 N= Kn 110 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT Ö-2 5 100 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 1NT Ö= 4 -90 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding - Ingemar Johansson 3 N-1 5 -100 2.0/6.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 S-2 E -200 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.0

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT Ö-2 3 200 8.0/0.0
- Ingemar Johansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S= 6 140 6.0/2.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 S-1 7 -50 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 S-1 3 -50 3.0/5.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Kristin Lundgren - Johan Arborelius 4 S-2 3 -100 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.3

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Kristin Lundgren - Johan Arborelius 1 S+4 Kn 200 8.0/0.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Gudrun Jansson - Lasse Jansson 2 S+2 3 170 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1 S+3 Kn 170 5.0/3.0
- Ingemar Johansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1 S+2 9 140 1.0/7.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 S+1 9 140 1.0/7.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.3

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S+1 K 140 7.0/1.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3 S= 3 140 7.0/1.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1NT S= K 90 4.0/4.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Gudrun Jansson - Lasse Jansson 1 Ö= Kn -80 2.0/6.0
- Ingemar Johansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N-1 K -100 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.3

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT S+2 6 460 8.0/0.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 S+1 3 130 6.0/2.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+1 D 110 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3 S= 6 110 3.0/5.0
- Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT N-1 8 -50 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/4.6

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2NT N+1 6 150 8.0/0.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Pass   6.0/2.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 4 N-1 6 -100 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT N-1 D -100 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3 N-1 10 -100 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/4.6

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö-2 10 100 7.0/1.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö-2 9 100 7.0/1.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 2 N-1 7 -50 3.0/5.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 S-1 7 -50 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Lasse Jansson 2 V= D -110 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/4.6

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 Ö= 10 -620 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 Ö+1 8 -650 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö+1 K -650 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 Ö+1 10 -650 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Olle Eriksson - Erling Lidin 4 Ö+2 K -680 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.3

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT V-1 6 100 7.0/1.0
Astrid Ericson - Siv Röding Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 V-1 8 100 7.0/1.0
- Ingemar Johansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 V= 8 -140 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT V= 8 -600 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V= 6 -620 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.3

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4D Ö-2 6 300 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 Ö-1 6 50 6.0/2.0
Astrid Ericson - Siv Röding Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 Ö= 10 -140 4.0/4.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Gudrun Jansson - Lasse Jansson 1NT V+3 2 -180 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT Ö= 10 -400 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.3

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Lasse Jansson - Ingemar Johansson 4 Ö-2 K 100 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö-1 8 50 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 Ö-1 K 50 5.0/3.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5 N-1 E -100 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 2 Ö+1 K -140 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.6

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N+1 4 650 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson - Ingemar Johansson 4 N= 7 620 6.0/2.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N+1 Kn 170 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 S+1 6 170 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 N+2 2 170 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.6

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 S= 7 110 8.0/0.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5D Ö-1 K 100 6.0/2.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 N-3 K -150 4.0/4.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N-6 K -300 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson - Ingemar Johansson 4 Ö= K -420 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.6

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 6 N= 2 1430 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 4 S+2 8 680 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5 S+1 5 680 3.0/5.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Kristin Lundgren - Johan Arborelius 5 S+1 8 680 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 S+2 3 680 3.0/5.0
Olle Eriksson - Erling Lidin     - -/4.5

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 S= D 140 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+1 10 140 7.0/1.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT Ö-1 E 100 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2NT Ö= 5 -120 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3D S-2 10 -300 0.0/8.0
Olle Eriksson - Erling Lidin     - -/4.5

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Kristin Lundgren - Johan Arborelius 1NTD S+1 2 280 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 1NT S+3 2 180 6.0/2.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1NT S+1 2 120 4.0/4.0
- Ingemar Johansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 1NT S= 2 90 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 S-2 2 -100 0.0/8.0
Olle Eriksson - Erling Lidin     - -/4.5