Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Pekka Idman - Bengt Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 46, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
13NT N+1 430 44 100% 44 100.0%98D987ED5ED95 D1043EK872Kn832
24 N-2 -200 0 0% 44 50.0%D98532KnK986D7 K106D1063DKn72E6
Rond 2, som ÖV mot par 45, Zalman Puterman - Maria Tendler
32 S-2 100 6 14% 50 38.0%E85EDKn73Kn92E3 976954E107K854
42D S-2 500 43 98% 93 53.0%Kn10EKKn8654KD106 D9710965EK3532
Rond 3, som NS mot par 44, Marianne Andersson - Eva Landin
54 S-2 -200 5 11% 98 44.6%D9853EK1095438 E102654K2EK763
63 Ö+3 -170 40 91% 138 52.3%7KD1092KDKn9494 9862Kn8610873D7
Rond 4, som NS mot par 43, Thomas Davy - Karen Nielsen
72 N-1 -100 28 64% 166 54.0%K5K108643983EK Kn9645K102DKn843
83 S+3 230 24 55% 190 54.1%1093852E10K10753 E2EKn10763KD98Kn
Rond 5, som NS mot par 42, Rutger Persson - Claes Nilsson
92 N+3 150 19 43% 209 52.9%KDKn99E9864E97 32E652K753852
106 V= -1430 6 14% 215 49.0%Kn968775432964 ED843Kn92KnK875
Rond 6, som NS mot par 41, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
113 N+2 200 37 84% 252 52.2%EK32KKn2ED4765 D75E1098487633
121NT S-1 -100 21 48% 273 51.8%D2DKn69864K873 EKn898ED73DKn92
Rond 7, som NS mot par 52, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
133 N= 140 26 59% 299 52.4%109Kn10876EDED95 ED86D53932742
144 S= 420 39 89% 338 55.0%D85E1097E6DKn54 1097438K5EK1093
Rond 8, som NS mot par 51, Gunilla Ljung - Gun Bellander
154 N= 620 34 77% 372 56.5%ED843E7397D54 Kn97982EK54EKn10
164 N= 420 31 70% 403 57.3%E1084DKn43E7328 KKn755DKnEDKn753
Rond 9, som ÖV mot par 50, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
174 N+2 -480 8 18% 411 55.0%ED96376285E76 424KKn109329852
184 N-2 200 38 86% 449 56.7%D872106D986432 943KKn94E1053K4
Rond 10, som ÖV mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
193NT N= -400 30 68% 479 57.3%87532E6763K104 4Kn542D982Kn873
205D S-3 800 44 100% 523 59.5%EKn8D682EKD1095 K1076549E109432
Rond 11, som ÖV mot par 48, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
213NT Ö+3 490 36 82% 559 60.5%108EKn943D104EK7 EK762K8K962DKn
222 V+1 110 22 50% 581 60.0%KDK3EKn1097KDKn8 Kn84210986D8656
Rond 12, som NS mot par 47, Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén
233NT S-1 -100 14 32% 595 58.8%D54KD7ED93KKn4 E103Kn843875E86
244 Ö-2 100 41 93% 636 60.2%876EKnD9797643 10410973EK105Kn85