Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Sonja Lindblom

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Mats Holm - Klas Bellander
13NT Ö+2 -460 4 13% 4 13.0%D851074E1064D93 E10929387321084
23NT Ö= -400 16 50% 20 31.5%ED6Kn98762105Kn4 8542ED4363D85
Rond 2, som ÖV mot par 1, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
34 S-1 50 22 69% 42 44.0%E96DKn332EKn843 D754287K97656
44 S+1 -650 17 53% 59 46.2%EKn564E8543865 D873Kn2KKn1072D4
Rond 3, som NS mot par 2, Torgny Olsson - Gunlis Åberg
54 Ö-1 50 29 91% 88 55.2%987543E10693K10 6D4DKn7642Kn872
64 Ö+1 -650 8 25% 96 50.2%DKn6DKn98KED743 977654Kn1073985
Rond 4, som ÖV mot par 3, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
72 S= -110 16 50% 112 50.1%EK74Kn2EKn54D106 Kn5296762KKn842
83NT V-3 -150 7 22% 119 46.6%97Kn103D6Kn109652 Kn432K4KKn74EK4
Rond 5, som NS mot par 4, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
91NT Ö+3 -180 8 25% 127 44.2%32D531096421076 ED1065KKn4D7D82
104 S+1 650 19 59% 146 45.7%Kn1062K72EKD723 ED3EKn8544KD42
Rond 6, som ÖV mot par 5, Bodil Mörnstad - Carin Millar
113 S-1 50 29 91% 175 49.8%KD954K9E9Kn1063 6642Kn108632K72
122 S-3 300 28 88% 203 53.0%K57ED1061086532 10762EKn95542K4
Rond 7, som NS mot par 6, Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén
133NT S+2 660 27 84% 230 55.4%EKD54K2K5KKn74 103E65E10986D83
143 N+1 170 8 25% 238 53.2%1075KDKn3K53EKn8 Kn86E84ED1087107
Rond 8, som ÖV mot par 7, Karen Nielsen - Thomas Davy
153NT V+2 460 24 75% 262 54.7%KKn92KKn973KKn108 E53E82D954ED5
164 V= 620 13 41% 275 53.8%EK65D9EKKn9694 Kn1032Kn6D105E652
Rond 9, som NS mot par 8, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
174 Ö= -420 18 56% 293 53.9%Kn752974EK9765 E64873109651032
185 N+1 620 19 59% 312 54.2%972EKn96K4ED107 E106DKn10652KKn86
Rond 10, som ÖV mot par 9, Ulla Borgström - Monica Wester
192 N-1 50 24 75% 336 55.3%DKn4543K1053932 K1075Kn76E2E1085
204 V-1 -100 13 41% 349 54.6%KKn984292E62Kn3 DKDKn10643KD987
Rond 11, som NS mot par 10, Sonja Christensson - Birgit Hartman
215 N+1 620 11 34% 360 53.6%K9K6E6542EK72 54ED10928DKn964
221NT Ö+1 -120 23 72% 383 54.5%D64863E7643D6 1052E95D108K1085
Rond 12, som ÖV mot par 11, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
233 S+1 -130 2 6% 385 52.3%KKn96EKKn654K94 D108545431082E3
242 Ö-1 -50 14 44% 399 52.0%KD10732D7D4K96 E5Kn1092Kn108Kn1083