Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Anita Persson - Stig Unoson
14 N+2 -480 2 14% 2 14.0%106543DKn7EDKn74 984D98K8431032
23 V= 140 11 79% 13 46.5%954KKn108542ED8 E876324Kn710652
Rond 2, som NS mot par 15, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
32 N+1 140 8 57% 21 50.0%EKKnK964Kn8D1097 1062D102ED74432
41NT V-3 300 14 100% 35 62.5%Kn104875ED102DKn3 K9832EKn1063K109
Rond 3, som ÖV mot par 5, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
53NT S= -600 3 21% 38 54.2%E6432Kn32KD543 K987D96592942
63NT Ö+1 630 14 100% 52 61.8%E874Kn98E5ED87 52ED29832KKn106
Rond 4, som ÖV mot par 12, Gun-Britt Carsten - Kristin Ekholm
74 V-1 -100 4 29% 56 57.1%EKKn105Kn29EDKn104 98E98765486K3
83 Ö+1 130 12 86% 68 60.8%Kn2Kn10EKDKn521094 KD865D534K532
Rond 5, som NS mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
94 Ö-3 300 13 93% 81 64.3%KnKn1043K43E10864 10953E7D6KD953
104 N-1 -100 2 14% 83 59.3%EKn654329K4762 K8ED5ED7653103
Rond 6, som ÖV mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
113NT Ö+2 460 13 93% 96 62.4%KD6972ED74EK3 Kn1094K5Kn5D7652
123 V= 140 8 57% 104 61.9%EKn72E96Kn984102 D6543K37EKn976
Rond 7, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
133NT Ö+3 690 10 71% 114 62.6%54EKKnDKn4EDKn83 EK1032752E3272
143 Ö+3 230 7 50% 121 61.7%86E1092E5EK965 E742DKn75Kn87Kn2
Rond 8, som NS mot par 16, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
153 V-1 50 11 79% 132 62.9%EKKn875943DKn69 D3KKn1065107D1076
163D N+2 730 14 100% 146 65.2%KDKn9876KD9E86 D96210431064325
Rond 9, som ÖV mot par 4, Hans Henrik Ramel - Sonja Lindblom
172 V= 110 13 93% 159 66.8%E8EKDKn7642864 Kn10429765398D7
182 Ö-1 -50 10 71% 169 67.1%K1063E86Kn93EKn7 E874D109342KD6
Rond 10, som NS mot par 11, Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson
193NT Ö+1 -630 0 0% 169 63.5%EK6432E10510972 Kn10753DKn832D63
203D Ö-2 500 4 29% 173 61.8%872EKDKn10D10965 KD4EKn8865EKn87
Rond 11, som NS mot par 2, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
213 Ö-1 50 9 64% 182 61.9%10852Kn10632E953 DKn6EKKn72K10753
222 N= 110 9 64% 191 62.0%DKn2EK8532107D9 853DKnKn8653K75
Rond 12, som NS mot par 10, Berit Ahlquist - Bodil Roupé-Jönsson
232 V-2 200 14 100% 205 63.7%2EKn2Kn109859643 ED1098865362KD
244 N+1 450 10 71% 215 64.0%DKKn10962D72EK7 Kn62EDE9543Kn32