Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
14 S= 420 5 36% 5 36.0%ED72EKKn106K865 KKn1065372E9529
22 N+2 130 13 93% 18 64.5%KKnE762EK1063Kn9 D10D93D985K743
Rond 2, som ÖV mot par 11, Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson
31NT N+2 -150 2 14% 20 47.7%93E875K106Kn865 D8754Kn39532EK
41NT N+3 -180 2 14% 22 39.2%D65K943Kn87454 E7D62K95E8762
Rond 3, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
53 S-1 100 12 86% 34 48.6%E6432Kn32KD543 K987D96592942
63NT Ö= 600 10 71% 44 52.3%E874Kn98E5ED87 52ED29832KKn106
Rond 4, som NS mot par 16, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
74 V-1 100 10 71% 54 55.0%D6210DKn7987652 743KD3EK105432
82 Ö-1 50 10 71% 64 57.0%1043EK7210987D6 E97986463EKn87
Rond 5, som ÖV mot par 12, Gun-Britt Carsten - Kristin Ekholm
93 Ö-1 -100 10 71% 74 58.6%KDKD9852E108Kn7 E876426Kn97522
104 N= -620 1 7% 75 53.4%D109K832KnKDKn84 7Kn1076410982E95
Rond 6, som NS mot par 7, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
113NT Ö+2 -460 1 7% 76 49.2%872D10643K9Kn104 E53EKn810863298
123 V= -140 6 43% 82 48.7%K97542D1065854 108DKn108EK32KD3
Rond 7, som NS mot par 10, Berit Ahlquist - Bodil Roupé-Jönsson
133NT Ö+2 -660 11 79% 93 51.0%D86D10981095K94 Kn97643K8761065
142 N-1 -50 14 100% 107 54.5%K10953K643D843 DKn843KD10962107
Rond 8, som NS mot par 6, Bodil Wikström - Ulla Lundström
153 N-1 -100 6 43% 113 53.7%EKKn875943DKn69 D3KKn1065107D1076
166D N-2 -300 0 0% 113 50.4%KDKn9876KD9E86 D96210431064325
Rond 9, som ÖV mot par 14, Anita Persson - Stig Unoson
171 S+2 -140 0 0% 113 47.4%E8EKDKn7642864 Kn10429765398D7
184D Ö-3 -500 0 0% 113 44.8%K1063E86Kn93EKn7 E874D109342KD6
Rond 10, som NS mot par 15, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
194D N-2 -300 6 43% 119 44.7%EK6432E10510972 Kn10753DKn832D63
205 S+1 620 6 43% 125 44.6%872EKDKn10D10965 KD4EKn8865EKn87
Rond 11, som ÖV mot par 1, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
213NT V-3 -150 1 7% 126 42.8%EK9439K8EKn984 7D8754D1064D62
222 N= -110 5 36% 131 42.5%E10674D942E1084 K9741096EKKn632
Rond 12, som ÖV mot par 8, Lotta Lundberg - Östen Svantesson
232 S-2 200 12 86% 143 44.4%7D10EKD73E10852 KKn6543K9744Kn7
244 N-1 50 14 100% 157 46.7%E109844Kn10D10954 K7538753K8686