Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Anita Persson - Stig Unoson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 7, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
14 N+2 480 12 86% 12 86.0%ED72EKKn106K865 KKn1065372E9529
23 V= -140 3 21% 15 53.5%KKnE762EK1063Kn9 D10D93D985K743
Rond 2, som NS mot par 8, Lotta Lundberg - Östen Svantesson
31NT N+1 120 6 43% 21 50.0%EKKnK964Kn8D1097 1062D102ED74432
42 S= 110 8 57% 29 51.8%Kn104875ED102DKn3 K9832EKn1063K109
Rond 3, som ÖV mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
53D N+1 -870 0 0% 29 41.4%E6432Kn32KD543 K987D96592942
63NT Ö-1 -100 2 14% 31 36.8%E874Kn98E5ED87 52ED29832KKn106
Rond 4, som ÖV mot par 10, Berit Ahlquist - Bodil Roupé-Jönsson
76 V-2 -200 0 0% 31 31.6%EKKn105Kn29EDKn104 98E98765486K3
82NT V+1 150 14 100% 45 40.1%Kn2Kn10EKDKn521094 KD865D534K532
Rond 5, som NS mot par 11, Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson
94 Ö-2 200 9 64% 54 42.8%KnKn1043K43E10864 10953E7D6KD953
104 N-1 -100 2 14% 56 39.9%EKn654329K4762 K8ED5ED7653103
Rond 6, som NS mot par 12, Gun-Britt Carsten - Kristin Ekholm
113NT Ö+1 -430 5 36% 61 39.5%872D10643K9Kn104 E53EKn810863298
121NT S+1 120 14 100% 75 44.6%K97542D1065854 108DKn108EK32KD3
Rond 7, som ÖV mot par 1, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
136 V= 1430 14 100% 89 48.8%54EKKnDKn4EDKn83 EK1032752E3272
142 V+3 200 4 29% 93 47.4%86E1092E5EK965 E742DKn75Kn87Kn2
Rond 8, som ÖV mot par 2, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
153 N-1 100 8 57% 101 48.1%10E2K984325432 9642D87E5EKKn8
164 V-1 -100 10 71% 111 49.5%EK87E87KDKn743 Kn1054352EKn51092
Rond 9, som NS mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
171 S+2 140 14 100% 125 52.5%7584EKKn3Kn10532 KD963102D105EK9
184D Ö-3 500 14 100% 139 55.1%KKn7542ED1076108 DKn952K8595432
Rond 10, som NS mot par 4, Hans Henrik Ramel - Sonja Lindblom
193 V= -140 12 86% 151 56.7%EK6432E10510972 Kn10753DKn832D63
203NT S+2 660 9 64% 160 57.1%872EKDKn10D10965 KD4EKn8865EKn87
Rond 11, som ÖV mot par 5, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
212 Ö-1 -50 5 36% 165 56.1%EK9439K8EKn984 7D8754D1064D62
223 N-1 50 11 79% 176 57.1%E10674D942E1084 K9741096EKKn632
Rond 12, som ÖV mot par 6, Bodil Wikström - Ulla Lundström
232 Ö-1 -100 2 14% 178 55.3%7D10EKD73E10852 KKn6543K9744Kn7
244 N+2 -480 0 0% 178 53.0%E109844Kn10D10954 K7538753K8686