Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » måndag 28 aug scratch 2017-08-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 28 aug scratch 2017-08-28

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Marianne Wästberg - Irma Romare
15 N+1 -420 10.0 31% 10 31.0%K873D754K6975 D62EK109832984
21NT S= -90 24.0 75% 34 53.0%K943EKn87872D4 D10521054E109362
Rond 2, som ÖV mot par 8, Bodil Mörnstad - Carin Millar
34 N= -420 14.0 44% 48 50.0%32109763EKn5D103 Kn842K1064EKn652
43NT Ö+2 660 19.0 59% 67 52.2%EKK2EK7532E104 D8E1087DKn109763
Rond 3, som NS mot par 15, Mona Berge - Ulla Öberg
54NT V= -430 22.0 69% 89 55.6%K7K87434310873 10843106272D542
64 V+2 -680 0.0 0% 89 46.3%85D642E10862D4 10643E75DKn71076
Rond 4, som ÖV mot par 13, Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning
72NT Ö= 120 20.0 63% 109 48.7%1086EK8D1072KKn5 D321097E9E10972
82 S+3 -150 12.0 38% 121 47.4%KD109296432D106 8DKn532K9K9743
Rond 5, som NS mot par 3, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
94 S+1 450 27.0 84% 148 51.4%82KKn10398EDKn93 KKnE6542D103K62
103NT V+1 -630 23.0 72% 171 53.5%DKn10982D873972 963Kn75394K653
Rond 6, som ÖV mot par 5, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
113 S-1 50 17.0 53% 188 53.5%KD543E876Kn4K5 Kn106103K32Kn9643
123 Ö= 140 20.0 63% 208 54.2%K72EKn986Kn2KD6 D54D73KD49542
Rond 7, som NS mot par 11, Stig Unoson - Björn Klefbohm
133 S= 140 11.0 34% 219 52.7%8210732D87EKn102 KDKn109643ED1094
141NT N-2 -100 10.0 31% 229 51.1%108754EK1098Kn82 K975DKn6D65E95
Rond 8, som ÖV mot par 17, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
151 Ö= 80 28.0 88% 257 53.6%D9743E42Kn5K65 EKn1053K6432D83
162 Ö= 110 8.0 25% 265 51.8%E853K95D1085E5 Kn97EKn832KKn1074
Rond 9, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
175D N-2 -300 3.0 9% 268 49.3%KKn54Kn7ED106543 EKn862D8762548
182 S+2 130 19.0 59% 287 49.8%K643Kn5D10EDKn54 E57632EK643210
Rond 10, som NS mot par 12, Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark
193 S= 140 24.0 75% 311 51.2%D96E310963K1093 EK75294D74DKn4
201 Ö+1 -110 13.0 41% 324 50.6%Kn732KKn10537642 D1085EK6E42953
Rond 11, som ÖV mot par 16, Anita Persson - Susanne Ramel
215 V-1 -50 19.0 59% 343 51.0%87KnK10742EKn1093 K53EK97432985
223NT Ö-2 -200 4.0 13% 347 49.3%EKnKKn65KD76ED5 K754109710851083
Rond 12, som ÖV mot par 9, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
233 S-2 200 31.0 97% 378 51.4%E8D8643D7D852 109432K109109432
244 S+1 -450 7.0 22% 385 50.2%3E8743Kn9K8632 84109108765EDKn10