Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » måndag 28 aug scratch 2017-08-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 28 aug scratch 2017-08-28

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Mona Berge - Ulla Öberg
15 N+1 -420 10.0 31% 10 31.0%K873D754K6975 D62EK109832984
23 V-2 -100 22.0 69% 32 50.0%K943EKn87872D4 D10521054E109362
Rond 2, som ÖV mot par 13, Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning
34 N= -420 14.0 44% 46 48.0%32109763EKn5D103 Kn842K1064EKn652
43NT Ö+2 660 19.0 59% 65 50.8%EKK2EK7532E104 D8E1087DKn109763
Rond 3, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
53NT V+2 -460 15.0 47% 80 50.0%K7K87434310873 10843106272D542
62NT Ö+3 -210 24.0 75% 104 54.2%85D642E10862D4 10643E75DKn71076
Rond 4, som ÖV mot par 3, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
72 S-2 200 31.0 97% 135 60.3%1086EK8D1072KKn5 D321097E9E10972
84 S= -130 16.0 50% 151 59.0%KD109296432D106 8DKn532K9K9743
Rond 5, som NS mot par 9, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
94 S+1 450 27.0 84% 178 61.8%82KKn10398EDKn93 KKnE6542D103K62
103NT V+2 -660 16.0 50% 194 60.6%DKn10982D873972 963Kn75394K653
Rond 6, som NS mot par 17, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
113 Ö-1 50 18.0 56% 212 60.2%87KKn4E1086E1087 E92D952D975D2
123 Ö-3 150 30.0 94% 242 63.0%EKn986K102E85E8 10354109763Kn1073
Rond 7, som ÖV mot par 14, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
134 S= -620 6.0 19% 248 59.6%E586EK653K763 7KKn954Kn942D85
142 Ö+2 130 26.0 81% 274 61.1%Kn864K324K10743 ED32E109Kn732D6
Rond 8, som NS mot par 10, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
153 Ö-2 100 32.0 100% 306 63.7%K6K86E87Kn9742 852DKn1097D109E10
162 Ö-2 200 32.0 100% 338 66.0%D427EK6439632 K106D10642Kn97D8
Rond 9, som ÖV mot par 16, Anita Persson - Susanne Ramel
174 S= -420 4.0 13% 342 62.9%KD7543KD1083KKn 1093E109E962972
183NT S-2 200 31.0 97% 373 64.8%1098E109Kn878763 DKn72KD8495K92
Rond 10, som ÖV mot par 7, Klas Bellander - Alf Roos
192 S= -110 16.0 50% 389 64.0%1084DKn6EKn85E65 Kn3K108752K2872
203 Ö= 140 27.0 84% 416 65.0%KKn621094D876EK E9743D859DKn108
Rond 11, som ÖV mot par 18, Marianne Wästberg - Irma Romare
213 V-1 -50 19.0 59% 435 64.7%87KnK10742EKn1093 K53EK97432985
222NT Ö-1 -100 11.0 34% 446 63.3%EKnKKn65KD76ED5 K754109710851083
Rond 12, som ÖV mot par 6, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
233NT N= -600 12.0 38% 458 62.2%E8D8643D7D852 109432K109109432
243 N+2 -200 29.0 91% 487 63.4%3E8743Kn9K8632 84109108765EDKn10