Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 16/8 scratch 2017-08-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 16/8 scratch 2017-08-16

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Ulf Pernvi - Ann Lilliengren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 31, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
14 N= -130 21.0 46% 21 46.0%E8643D104Kn71042 2KKn8638EKn9653
23 S-1 100 22.0 48% 43 47.0%K8382KD1087E43 Kn104K109Kn9K10986
Rond 2, som NS mot par 37, Sven Grahn - Wiveca Lindström
32 S= 90 29.0 63% 72 52.3%E851039762EKn107 Kn43E7D10KD9643
41NT S+2 150 36.0 78% 108 58.8%Kn106EKn83EDD752 K976975E109863
Rond 3, som ÖV mot par 32, Bibi Jönsson - Willy Landgren
56NT S-3 300 45.0 98% 153 66.6%D9Kn53952Kn10765 E1081086D87643D
65 N= -400 14.0 30% 167 60.5%7627E2D1097642 KDKn954Kn1054286
Rond 4, som ÖV mot par 38, Bengt Nilsson - Bert Jehpsson
75 S+1 -680 7.0 15% 174 54.0%10975E9432DKn94 K876Kn751087653
84 V+1 450 40.0 87% 214 58.1%K542Kn76EKKn964 E108684ED1054D2
Rond 5, som ÖV mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
92 S= -110 19.0 41% 233 56.2%929629K1086532 EK6KD105KKn6534
104 S-1 100 46.0 100% 279 60.6%94DKn476532K74 1065K932EKn4862
Rond 6, som ÖV mot par 39, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
112NT Ö-2 -100 10.0 22% 289 57.1%73ED8DKn73KKn83 KD1064Kn10972554
122 N-1 100 28.0 61% 317 57.4%E954293Kn1091073 DKn6DKn642K5KD4
Rond 7, som ÖV mot par 34, Anitha Lindgren - Marian Krook
133NT N+1 -630 24.0 52% 341 57.0%987K87610Kn9732 K1065D959763K10
144 Ö-2 -100 21.0 46% 362 56.2%E74E96K96Kn1074 KKn3D821052K862
Rond 8, som ÖV mot par 40, Karen Nielsen - Thomas Davy
154 Ö-2 -100 11.5 25% 373.5 54.1%85DKn109632D648 DKn92KE10972DKn3
162 V-2 -200 16.0 35% 389.5 52.9%D10528610987532 E8K9762K7532K
Rond 9, som NS mot par 35, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
172 N+1 110 36.0 78% 425.5 54.4%K10KDKn72106ED103 654K98542K984
183NT N= 600 29.0 63% 454.5 54.9%6EKD978743K84 EK10541086KKn10D3
Rond 10, som NS mot par 41, Nina Nilsson - Jane Brändemar
192 N-2 -100 27.0 59% 481.5 55.1%DKnED107DKn932Kn3 98629532875E4
203NT S-3 -300 4.0 9% 485.5 52.8%KKn96547Kn541082 8EK1094EK82E63
Rond 11, som ÖV mot par 36, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
212 S-1 100 35.0 76% 520.5 53.9%KDKn1096D987643 84EKn7E106DKn875
223NT Ö= 600 16.0 35% 536.5 53.0%DKn32EKn92Kn64ED E106K101093KKn863
Rond 12, som NS mot par 42, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
233NT V+2 -660 19.0 41% 555.5 52.5%87K3Kn1091087543 KKn548764K75Kn6
244 S+1 450 27.0 59% 582.5 52.8%DKn762107D54272 EK10EK86EK9543