Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 16/8 scratch 2017-08-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 16/8 scratch 2017-08-16

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 48, Rutger Persson - Claes Nilsson
15 N-1 -50 8.0 17% 8 17.0%K95E97EKD6428 DKn1075210953KD7
23 Ö-1 50 36.0 78% 44 47.5%D6Kn7546532D52 E9752ED63E4Kn7
Rond 2, som ÖV mot par 47, Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren
34 S-1 50 24.0 52% 68 49.0%762KKn9862Kn485 KD109D54EK8532
44 N= -130 19.0 41% 87 47.0%D7542K10K843Kn4 E83D9542Kn1062K
Rond 3, som NS mot par 46, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
53NT S+1 630 25.0 54% 112 48.4%K7643972Kn9832 Kn52EKD4EK10EK4
63NT N+3 490 41.0 89% 153 55.2%E10E3KKn10743EKn8 83KD986D95K53
Rond 4, som ÖV mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
74 S= -620 24.0 52% 177 54.7%10975E9432DKn94 K876Kn751087653
84 V-1 -50 0.0 0% 177 47.9%K542Kn76EKKn964 E108684ED1054D2
Rond 5, som NS mot par 44, Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén
93 S= 140 38.0 83% 215 51.8%873EKn81082EDKn9 DKn1054743ED747
103NT N= 600 4.0 9% 219 47.5%ED87E7658DKn53 KKn32108KD109E109
Rond 6, som NS mot par 43, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
112NT Ö-2 100 36.0 78% 255 50.3%952K64K10982106 EKn853E64ED972
122 N-1 -100 18.0 39% 273 49.3%K7K8E8762E985 1083E1075D43Kn62
Rond 7, som NS mot par 54, Jan Clementsson - Klas Bellander
134 N-3 -300 0.0 0% 273 45.5%E32Kn104E85ED86 DKn4E32KDKn4254
143NT S-4 -200 2.0 4% 275 42.6%D986525DKn873E 10KKn10743E4D953
Rond 8, som ÖV mot par 53, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
153 Ö= 140 43.9 95% 318.9 46.1%85DKn109632D648 DKn92KE10972DKn3
163NT V-4 -400 10.0 22% 328.9 44.6%D10528610987532 E8K9762K7532K
Rond 9, som ÖV mot par 52, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
172 S= -90 22.0 48% 350.9 44.8%DKn982108EKn7365 E73E96543DKn72
184 N-1 100 35.0 76% 385.9 46.5%832Kn532D2Kn965 DKn974E965E1072
Rond 10, som NS mot par 51, Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson
193NT Ö+1 -630 3.0 7% 388.9 44.4%DKnED107DKn932Kn3 98629532875E4
203 S-1 -100 30.0 65% 418.9 45.5%KKn96547Kn541082 8EK1094EK82E63
Rond 11, som NS mot par 50, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
212 Ö-1 50 26.0 57% 444.9 46.0%E9752D105Kn432K 63K8432K5E1092
223NT Ö+1 -630 18.0 39% 462.9 45.7%K85484ED871094 97D7653K52752
Rond 12, som NS mot par 49, Stig Unoson - Sonja Lindblom
233NT V+3 -690 11.0 24% 473.9 44.7%87K3Kn1091087543 KKn548764K75Kn6
243NT S-1 -50 5.0 11% 478.9 43.3%DKn762107D54272 EK10EK86EK9543