Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 14/8 scratch 2017-08-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/8 scratch 2017-08-14

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Gunlis Åberg - Jane Girdo

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
13NT S+1 430 18 90% 18 90.0%97476Kn654KD92 KKn3EKKn52K10EKn7
24 N= 620 20 100% 38 95.0%KDKn86D4K32D106 1095E53ED108542
Rond 2, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
32 Ö+1 -110 20 100% 58 96.7%9879853ED10543 D10EKn421074DKn62
43 N= 110 18 90% 76 95.0%EKn9EKn96ED10852 10743753KDKn964
Rond 3, som ÖV mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
53 Ö= 140 13 65% 89 89.0%KD1076ED73E832 E952K8321010754
62 S-2 100 7 35% 96 80.0%2KKn653EKn731094 EK96510D108DKn85
Rond 4, som NS mot par 7, Greger Jonsson - Ulla Söderlund
73NT N= 600 20 100% 116 82.9%E636KKn1042E532 K52DKn10732ED94
83 N+1 170 14 70% 130 81.2%94K9875EKKn659 Kn1065E1042DE752
Rond 5, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
94 S= -130 8 40% 138 76.7%Kn2986973K9732 ED984D52DKn1052
102 N-1 100 15 75% 153 76.5%K1072109E1049764 D8Kn762KDKn62103
Rond 6, som ÖV mot par 8, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
112 S+3 -200 16 80% 169 76.8%D9631087398643 E3D10742942ED2
123D Ö-3 -500 2 10% 171 71.2%DKn72E1086E10374 K105D4986510986
Rond 7, som ÖV mot par 3, Anita Olofsson - Monica Wester
134 S+3 -710 3 15% 174 66.9%985105K2K108653 KK74DKn9865434
142 N-1 50 8 40% 182 65.0%E921075102EK965 Kn876EKn82E7342
Rond 8, som ÖV mot par 9, Marianne Servin - Ulla Öberg
153 V+1 170 11 55% 193 64.3%E76KDKn542EK55 KKn93987D108724
163 Ö-1 -100 7 35% 200 62.5%KDKn754DKn442E5 E836285DKn10864
Rond 9, som ÖV mot par 4, Marianne Wästberg - Irma Romare
174 V-2 -100 12 60% 212 62.4%84972EKD106583 52KDKn1043Kn4D42
186D S-1 200 16 80% 228 63.3%D86KDKn10432K98 Kn10974E8972D62
Rond 10, som NS mot par 10, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
193NT Ö+1 -630 4 20% 232 61.1%K552D107643643 D632K1083KnE1095
205 V+1 -680 11 55% 243 60.8%Kn109653398762Kn D72Kn65E5310753
Rond 11, som NS mot par 5, Peter Moricz - Anders Nordberg
213 Ö= -140 1 5% 244 58.1%K742D79765D105 8EKKn965EKn4276
222 S= 90 7 35% 251 57.0%Kn1074K83KD6542 KD1073K9DKn109Kn3
Rond 12, som ÖV mot par 11, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
234 N+1 -650 6 30% 257 55.9%85D5107642Kn1086 K76K64KKn93D93
244 Ö-1 -50 12 60% 269 56.0%EK10737E1085KKn4 DKn842832D9692